Kvalitný alkohol dá skvelú bodku za jedlom

Viete, že ovocie od Žufánkovcov nesie certifikát BIO kvality? 100-percentné prírodné produkty, bez chemických látok, umelých farbív, arómy a konzervačných látok. Také sú destiláty, ktoré si môžete vychutnať aj u nás v Beabout. 

S52

Bez chemických konzervačných látok, umelých chutí a farbív, bez umelej arómy. Také sú destiláty z liehovaru S52, ktorý vznikol ešte v roku 2000 so zámerom obnoviť výrobu tradičných ovocných destilátov na Slovensku.

S52 vyrába destiláty podľa tradičnej storočnej technológie 2-stupňovej destilácie. Kvas sa pripravuje z kvalitného ovocia z regiónu. Tradíciám podliehajú aj samotné postupy výroby. Ako informuje spoločnosť, ich ovocný destilát má obsah alkoholu spravidla v intervale 60 – 70%. Pridaním artézskej vody s nízkym obsahom minerálov sa získava požadované percento 52%.

Informácie pochádzajú z: www.s52.sk

Žufánek

Rodinný ovocný liehovar Žufánek z obce Boršice u Blatnice blízkosti Uherského Hradiště ponúka pestrú paletu domácich kvalitných alkoholických nápojov, vyrábaných z vlastného ovocia, ktoré rastie v chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát.

Pri zrode dnes obľúbenej značky stáli v roku 2000 manželia Marcela a Jozef Žufánkovci a ich synovia Martin, Jozef a Jan.

Z ich vlastných ovocných sadov dnes pália tradičné destiláty ako Slivovicu, Marhuľovicu, Borovičku, Ořechovku či Višňovku. Postupne sa k nim pridali aj špeciality ako Medový Žufánek, Kontušovka, Mäta Hari aj prvé destilované české absinty.

Firemným mottom sú "100% prírodné produkty". Podobne ako pri S52 sa rodinná firma pýši tým, že ich alkoholické nápoje sú vyrábané  bez umelých aróm a farbív. Aj preto sú všetky produkty vyrábané v limitovaných sériách, vždy totižto záleží od úrody v daný rok.

Z ovocia v okolí výrobného areálu sa vyrába jemná a lahodná ovocná pálenka, ktorej chuť ovplyvňuje nielen samotné ovocie ale aj mikroklíma v oblasti. Ovocie od Žufánkovcov dokonca nesie certifikát BIO kvality. Tak na zdravie!

Informácie pochádzajú z: www.zufanek.cz