Top 10 burger reštaurácií v Londýne

Posvietili sme si na recenzie burger reštaurácií v Londýne a zostavili sme pre vás rebríček TOP 10 reštaurácií. Ktorú z nich ste už navštívili?

Hawksmoor

Zdroj: Facebook Fanpage.

Nie je prekvapením, že hviezdni kuchári vám vedia vyčarovať hviezdny burger. V tomto prípade „poriadne krvavý“ burger. Na výber je len zopár burgerov, medzi nimi aj burger s kimchi (tradičné kórejské jedlo, vyrábané zo zeleniny za pomoci fermentačného procesu), ktorý je údajne najjednoduchším a zároveň aj najlepším na jedálnom lístku.

Patty & Bun

Zdroj: Facebook Fanpage.

Zdroj: Facebook Fanpage.

Nedovoľte, aby vás gýčovité mená burgerov, ako napríklad Smokey Robinson, Hot Chic či Lambshank, odradili. Tento podnik zameraný na hamburgery v Marylebone by ste nemali obísť. Nebudete sklamaní. Americký syr roztečený cez krúžky červenej cibule marinovanej vo vínnom octe, smoked majonéza a iné prílohy vo forme šťavnatých plátkov paradajok a chrumkavého šalátu. Nakoniec žemľa, ktorá je celá poliata roztečeným syrom. Už vám tečú sliny?

Lucky Chip

Zdroj: Facebook Fanpage.

Zdroj: Facebook Fanpage.

Nachádza sa v módnej časti východného Londýna. Lucky Chip ponúka údajne fantastické a extrémne šťavnaté hamburgery s dvojitou dávkou poriadneho hovädzieho mäsa.

Five Guys

Five Guys predstavuje klasiku inšpirovanú Amerikou. Nájdete ich v Covent Garden, Islington a v nákupnom centre Westfield v Londýne. Návštevníci vyzdvihujú najmä  ich lahodnosť a zaujímavé zálievky.

Meat Liquor

 

Zdroj: Oficálna stránka

Zdroj: Oficálna stránka

„Príďte hladní, odíďte opití“ tak znie slogan londýnskej reštaurácie Meat Liquor. Ich hamburgery sú menšie, no v tomto prípade rozhoduje kvalita a nie kvantita. Nechajte si poradiť aký drink sa k vášmu burgeru najviac hodí. Nemali by ste ľutovať.

Boom Burger

 

Zdroj: Oficálna stránka

Zdroj: Oficálna stránka

Jamajský kuchár Josh de Lisser prináša chuť Karibiku priamo do vášho burgeru na londýnskej svetoznámej Portobello Road. Zahryznite sa do Boom Burgeru a objavíte nové chute pod vašou žemľou. Také sú ohlasy na túto reštauráciu.

Honest Burgers

Zdroj: Facebook Fanpage.

Zdroj: Facebook Fanpage.

To, čo začalo v roku 2011 ako malé bistro v Brixtone, má teraz ďalších päť pobočiek po celom Londýne: Camden, Soho, Kings Cross, Notting Hill a Oxford Circus. Jednoduchosť je kľúčom v Honest Burgers. Hamburgery sú vyrobené z najkvalitnejšieho britského mäsa podávaného na opečenej žemli so surovinami z lokálnych zdrojov s rozmarínovou soľou, kapustovým šalátom a ďalšími ingredienciami.

Elliot’s

Zdroj: Facebook Fanpage.

Zdroj: Facebook Fanpage.

Cibuľa dusená na pive, syr Comté, domáca čerstvá žemľa a hovädzie mäso v ľubovoľnom hamburgeri v jedálnom lístku. Kôprové maslo nádherne dopĺňa chuť burgeru.

Byron

Zdroj: Oficiálna stránka.

Zdroj: Oficiálna stránka.

Jeden z najlepších burgerov má ponúkať aj ďalšia londýnska reštaurácia Byron. Základné menu je krátke, no podľa hodnotení ponúka zákazníkom najlepšie hamburgery ľahko dostupné pre väčšinu Londýnčanov. Ak sa sem vyberiete, mali by ste vyskúšať ich chrumkavú cibuľku priamo v burgeri.

Tommi’s

Zdroj: Facebook Fanpage.

Zdroj: Facebook Fanpage.

Aj keď niektoré z ich hamburgerov vyzerajú ako karikatúra hamburgeru, prípadne hamburger zo zásobníka, Tommi’s v súčasnej dobe vyrába najlepšie mäsové placky v Londýne. Hovädzie mäso dodáva výnimočný HG Walter, žemľa je lesklá a mäkká a najrôznejšie zálievky si môžete vybrať podľa vlastných chutí.