Prekvapujúca história kokteilov

Existuje niekoľko príbehov, ktoré majú odkrývať pôvod názvu kokteil a ako vždy, niektoré z nich sú absurdné, niektoré šialené, iné smiešne a kto vie, možno sa medzi nimi nachádza aj ten pravdivý. 

Oficiálna definícia kokteilu znie „ľadový nápoj z vína alebo destilovaného likéru zmiešaného s aromatickými ingredienciami". To je však dosť obšírna definícia, ktorá odkazuje na takmer akýkoľvek existujúci miešaný nápoj. Kokteil môžeme charakterizovať ako miešaný nápoj zložený zvyčajne z destilátov ako je napríklad gin, brandy, vodka, whisky, tequila alebo rum, ku ktorým sa pridávajú ďalšie iné ingrediencie. Obsahovať môžu jeden alebo viac druhov likérov, džúsov, ovocia, med, mlieko, smotanu, korenia príp. iných dochucovadiel.

Prvá oficiálna definícia kokteilu sa objavila ešte v roku 1806 a ideálny kokteil charakterizovala ako „likér zložený z liehovín akéhokoľvek druhu, cukru, vody a so správnou horkosťou."

 

História kokteilov

Nie je jasné, kedy, kto a ako vytvoril originálny kokteil. Isté však je, že ľudia miešali nápoje po celé stáročia. Avšak, až do prelomu 17. a 18. storočia sa používali názvy ako Fizzes, Toddies a Juleps.

Existuje niekoľko príbehov, ktoré majú odkrývať pôvod názvu kokteil a ako vždy, niektoré z nich sú absurdné, niektoré šialené, iné smiešne a kto vie, možno sa medzi nimi nachádza aj ten pravdivý. Azda najpopulárnejším je, že kokteil je pomenovaný podľa kohútieho chvosta (cock tail), ktorý je rovnako farebný, ako farebné sú kokteily.

Ako v skutočnosti kokteil vznikol sa asi nedozvieme, čo však vieme na isto je fakt, že miešanie nápojov je veľmi stará záležitosť a obľubuje ich azda každý.

Kokteily sa môžu líšiť v ich zložení od barmana k barmanov, od regiónu k regiónu. Dva kokteily môžu mať rovnaký názov, ale chutiť veľmi odlišne. A to kvôli rozdielom v tom, ako sú pripravené.

Označenie kokteilov

Všimli ste si už niekedy označenie “IBA” pri niektorých kokteiloch? Ide o nápoj vybraný asociáciou International Bartenders Association v každoročnej súťaži World Cocktail Competition v barmanstve, ktorý predstavuje najobľúbenejšie kokteily po celom svete.

shantirecruitment.com

shantirecruitment.com

Svoj obľúbený kokteil si môžete nechať namiešať aj u nás v BeAbout. Na výber máte vodkové aj rumové, nechýbajú obľúbené známe kokteily ale aj netradičné, ako Bahama Mama, Fairy Tale, Zombie, Sex with Captian, House Wife a mnohé iné.