Desať najlepších burger reštaurácií v New Yorku

Veľký, chutný, pravý hamburger – kde inde ako v Amerike? Azda každý, kto zavíta do štátov, pridá do svojho jedálnička toto obľúbené americké jedlo. V New Yorku nájdete nespočetné množstvo burger reštaurácií.

Aby ste vedeli, kde skutočne potešíte svoje chuťové poháriky, prinášame vám zoznam TOP 10 burger reštaurácii podľa hodnotení z roku 2015.

Pipers Kilt

Niekedy netreba navštíviť prvotriednu hamburger reštauráciu, ale aj takúto “krčmu”, ktorá ponúka okrem iných aj podľa hodnotení vynikajúci Eastchester Burger so slaninou, syrom cheddar, cibuľovými krúžkami, šalátom, paradajkou, domácou omáčkou a chili.

Zdroj foto: Pipers Kilt Facebook.

Zdroj foto: Pipers Kilt Facebook.

The Brindle Room

Citované z hodnotení: “Tento burger je jedným z našich najobľúbenejších hamburgerov v celej prekliatej krajine, choďte sem čo najskôr.” Reštaurácia kde máte okrem hamburgerov na výber aj iné špeciality z americkej kuchyne sa nachádza v East Village - miestna časť newyorskej štvrte Manhattan.

Zdroj foto: The Brinlde Room Facebook.

Zdroj foto: The Brinlde Room Facebook.

Harlem Shake

Klasický hamburger inšpirovaný 50-timi rokmi ževraj na pohľad nie je ničím špeciálnym. Až pokým neochutnáte. Hovädzie mäso s cibuľou, nakladanou zeleninou a špeciálnou omáčkou. Najlepší medzi klasikami, tak ho označujú návštevníci. Reštaurácia sa nachádza v štvrti Harlem.

Zdroj foto: Harlem Shake Facebook.

The Fat Radish

Údajne najlepší na Lower East side. Roztečený cheddar, chrumkavá slaninka, hlávkový šalát, paradajky a mäso zložené 60 percent zo sviečkovice a 40 percent tvorí mäso z rebier. 

Zdroj foto: The Fat Radish Facebook.

Zdroj foto: The Fat Radish Facebook.

Burger Heights

Tento nováčik si našiel hneď veľa fanúšikov. Ponuka netradičných burgerov láka zvedavcov aj milovníkov tohto pokrmu. Nájdete tu napríklad burger s grilovanou šunkou a ananásom v šalátovom liste bez žemle, či chicken burger zapečený s rozmarínom a syrom. 

Zdroj foto: Burger Heights Facebook.

Zdroj foto: Burger Heights Facebook.

Island Burgers & Shakes

Tu majú všetko od super-jednoduchých cheeseburgerov až po šialené možnosti, ako je napríklad hovädzie mäso, modrý syr, restovaná cibuľa, kyslá smotana, biely cheddar a chilli fazuľou.

Zdroj foto: Island Burgers and Shakes Facebook.

Zdroj foto: Island Burgers and Shakes Facebook.

Bill's Bar & Burger

Na pohľad klasický na chuť jedinečný. Taký je burger v Bill's Bar & Burgerv najviac očarujúcej štvrti na Manhattane,  vo štvrti Meatpacking, ktorá je známa pre svoj bohatý nočný život. Vo svojom burgeri ponúkajú mäso s pridaním jedinečnej tajnej ingrediencie s americkou slaninou, syrom, šalátom, paradajkou v domácej sezamovej žemli.

Zdroj foto: Bill's Bar & Burger Facebook.

Zdroj foto: Bill's Bar & Burger Facebook.

Saxon + Parole

Údajne je nemožné netešiť sa z burgeru na tomto štýlovom mieste situovanom v Bowery, čo je jedna z menších štvrtí v Južnom Manhattane. Na tomto burgeri totižto nikdy nechýba špeciálna javorová slaninka, roztečené vajíčko a tzv. Harvati, čo je jemný dánsky syr z kravského mlieka.

Zdroj foto: Saxon + Parole Facebook.

Zdroj foto: Saxon + Parole Facebook.

 The Breslin

Gastropub v britskom štýle robí nezvyčajné burger. Jedným z obľúbených je s vlastnou zmesou jahňacieho mäsa s ochuteným feta syrom ačervenou cibuľou v čerstvo upečenej žemli.

Zdroj foto: The Breslin Facebook.

Zdroj foto: The Breslin Facebook.

Spotted Pig

Famózny a jedinečný, tak hodnotia burger vo West Village, čo je západná časť miestnej časti Greenwich Village v newyorskej štvrti Manhattan, s mäsom obalenom v syre Roquefort s tými najtenšími hranolkami aké existujú.

Zdroj foto: Spotted Pig Facebook.

Zdroj foto: Spotted Pig Facebook.