Päť najdrahších hamburgerov na svete za rok 2015

Koľko ste najviac zaplatili za svoj hamburger?  Ak sa vám to zdalo veľa, pri sumách, ktoré si teraz prečítate zrejme prehodnotíte svoj postoj..

 

5. The Surf-and-Turf Burger

777dolárov

Las Vegas, Nevada, USA

Hamburger s homárom, syrom brie, špeciálnym storočným balsamico, starostlivo uloženými na mäsovej placke z plemena Wagyu, ktoré je označované  ako „kaviár medzi hovädzím mäsom" a pochádza z cisárskeho japonského dobytka, presláveného svojou nezameniteľnou chuťou a kulinárskymi kvalitami.

Ak ste v Las Vegas, konzumujete toto a nepijete odporúčaný Dom Perignon, robíte niečo zle...

Len tak mimochodom, pokrmy z mäsa plemena Wagyu sú vyhľadávaným gurmánským zážitkom.

Zdroj: esquire.com

Zdroj: esquire.com

4.  Glamburger,  Honky Tonk

1768 dolárov

Londýn

Mäso Wagyu jemne zdobené zlatými listami, s homárom, kaviárom, zverinou, kačacím vajcom a s čiernou hľuzovkou. Tento „hamburger“ má okolo 2500 kalórií a vyžaduje, aby ste boli v poriadku s konzumáciou rôznych druhov zvierat.

Zdroj: esquire.com

Zdroj: esquire.com

3. Fleur Burger kombinovaný s vínom

5000 dolárov

Fleur Reštaurácia, Las Vegas

5-tisícový Fleur Burger je vlastne „len“ 70 dolárový burger spárovaný s fľašou vína, ktorá patrí k 50-tim najdrahším vínam na celom svete, servírovaný s foie gras, hľuzovkou a opäť s mäsomWagyu.

Zdroj: esquire.com

Zdroj: esquire.com

2. Najväčší  Hamburger na svete od Juicys Foods

5000 dolárov

Corvallis, Oregon, USA

Juicys má najväčší komerčne dostupný hamburger na svete, ktorý váži cez 300 koligramov, vrátane mäsa a zálievky. Ich cena síce nezahŕňa víno ani vzácne mäso, ale tu ide o cenu hmotnosti, nie ozdoby.

Zdroj: esquire.com

Zdroj: esquire.com

1. Burger z laboratoria

330-tisíc dolárov

Petriho miska Burger, vyvinutý v Holandsku

Pri pohľade na fotografiu sa teraz zrejme chytáte za hlavu (obzvlášť po tých všetkých predošlých hamburgeroch) a máte pocit, že ide o omyl... Opak je však pravdou.

Nie je to burger, ktorý si niekde môžete objednať. Ide o „burger“, ktorý je vyrobený z odobratých svalových kmeňových buniek žijúcej kravy.

Bez pochýb sa tejto správe najviac potešili ochrancovia zvierat a prírody. Hamburger zo skúmavky predstavuje podľa vynálezcov výzvu pre budúce desaťročia, ktorá by mohla viesť k zníženiu využívania pôdy, vody a celkovej spotreby energie.

Zdroj: esquire.com

Zdroj: esquire.com