Hľadá sa otec (história) hamburgerov

Hľadá sa otec hamburgeRov

 

Nikomu netreba špeciálne predstavovať, čo je hamburger. Každý si predstaví ten svoj, so šťavnatým mäsom a obľúbenými prísadami, starostlivo (v BeAbout určite) uloženými v žemli. Niekomu sa naopak vybaví americké národné jedlo a hoci je hamburger spájaný s Amerikou, jeho počiatky siahajú do Európy. (Niekde sa dokonca dočítate, že hamburger vymyslel severokórejský vodca Kim, neverte tomu). Existujú rôzne teórie a dohady o tom, kto, a obzvlášť aká krajina, stojí za jeho vznikom. Ponúkame niekoľko z nich.

Údajne prvé zmienky o hamburgeroch prichádzajú od Tatárov, ktorí pod sedlami svojich koní skrývali surové mäso, ktoré sa samotnou jazdou stávalo jemnejšie a dalo sa ľahko jesť jednou rukou. Keď títo bojovníci dobyli Moskvu, priviezli so sebou aj ich spôsob stravovania. Šikovní Rusi si ho privlastnili a vznikla pochúťka, dnes známa pod menom Tatársky biftek. Pravdaže tatarák prešiel rôznymi transformáciami a dnes sa už nevyrába „za pomoci“ koňa.

V tom čase sa rozmohol obchod po mori. Prístav Hamburg obchodoval s ruskými mestami, a tak sa ľahko takéto äso (vtedy ešte známe pod názvom Tatársky steak) dostalo do Hamburgu.

Šikovní ale neboli len Rusi. Nemci recept prevzali, upravili mäso za pomoci rôznych korenín, cibule a strúhanky a  začali tento pokrm podávať tepelne upravený. Vznikol Hamburský steak, ktorý predstavoval štandardnú obživu medzi chudobnými.

Obchod fungoval aj na trase Hamburg - New York, a tak spolu s nemeckými imigrantmi putovali za veľkú mláku aj Hamburské steaky. Dôraz bol kladený skôr na trvanlivosť ako nachuť.

Kto bol šikovný ďalej netreba hovoriť (ale keby náhodou, boli to Američania). Popularita Hamburgsteaku v Amerike rástla. Slávna newyorská reštaurácia Delmonico v roku 1836 vytlačila vôbec prvé menu, kde sa medzi najdrahšími položkami nachádzal aj Hamburgský steak.

Nič však nie je dokonalé a aj Hamburg steak mal jednu podstatnú chybu, ktorá sa napravila vložením mäsa medzi dva chleby, a tak sa jedlo mohlo ľahko a rýchlo skonzumovať aj po ceste. Tento zlepšovák bol čisto americkým výmyslom, otázne ale je, aké je meno velikána, ktorý vymyslel hamburger, ako ho poznáme dnes. Aj napriek niekoľkým záujemcom o tento titul, toto meno zrejme zostane tajomstvom histórie naveky.

Hlási sa k nemu Charles Nagreen Seymour z  Wisconsinu, ktorý mäso vložil medzi dva plátky chleba a svoj nový výtvor nazval „Hamburger Charlie“.  Za objaviteľov hamburgerov sa pasuje aj rodina Menches z Athen v Texase. Väčšina Texasanov však považuje za naozajstného vynálezcu hamburgerov Fletcha Davisa, známeho ako „old Dave“. Vynálezcov je oveľa viac, no všetci sa asi zhodneme na jednom: je jedno kto to urobil a kde sa to stalo, hlavné je, že sa to stalo.

S určitosťou nevieme ani to, či starý Donald farmu mal, čo ale vieme je, že mal dvoch synov. Šikovných. Aj keď súrodenci McDonaldovci prekvapivo neboli prvými, ktorí odhalili potenciál tohto jedla. Bol to Frank Mendes a neskôr jeho americký reťazec White Castle s kuchárom Walterom Andersonom, ktorý k mäsu pridal okrúhlu žemľu a krúžky cibule. Každopádne, bratom patrí čestné miesto v histórii vývoja hamburgerov a kombinácia hamburgeru, hranoliek a koly predstavuje neodmysliteľnú súčasť amerického jedálnička. McDonald’s právom patrí k najmocnejším korporáciám v USA.

Hamburger vo svojich začiatkoch predstavoval produkt kulinárskych potrieb spoločnosti, ktorá sa v dôsledku industrializácie veľmi rýchlo menila. Dnes je jeho príprava v špecializovaných reštauráciachoveľa dôslednejšia, zbytky nahradili kvalitné suroviny a hamburger predstavuje vyhľadávané a obľúbené jedlo pre každého.