Špeciálna ponuka rumov v Beabout

Naše špeciálne rumy

V našej ponuke okrem poctivých burgerov a pochúťok akými sú napríklad americké pancakes alebo chrumkavé krídielká vyrobených podľa našej špeciálnej receptúry, nájdete aj alkoholické nápoje z celého sveta, ktoré môžu pôžitok z jedla posunúť na ešte vyšší level. Na výber máte okrem iného, aj niekoľko exkluzívnych rumov z exotických krajín

Millonario XO

Jeden z najlepších tmavých rumov neobyčajnej chuti prichádza z krajiny Inkov, zo severného Peru. Luxusný rum dozrieva v špeciálnych sudoch z bieleho a tmavého amerického dubu v limitovanom počte, ktorý ročne nepresiahne 6-tisíc fliaš. Jeho prvotriednosť podčiarkuje intenzívna aróma kandizovaného ovocia, sušených sliviek, klinčekov, škorice a hrozienok, s jemným karamelovým podtónom.

Millonario XO sa v roku 2008 stal víťazom medzinárodného rumfestivalu a o rok neskôr bol označený za najlepší alkohol rovnakého festivalu. Jeho vyvážená sladkosť zanechá na jazyku príjemnú chuť a vytvorí skvelú bodku za dobrým jedlom.

Santa teresa

Rumy Santa Teresa predstavujú absolútnu špičku medzi trstinovými rumami. Pochádzajú z Venezuely, z údolia Aragua vzdialenom asi 50 kilometrov od Caracasu. Viac ako dvestoročná tradícia robí so Santa Teresa najstaršieho výrobcu rumu vo Venezuele.

O týchto rumoch sa hovorí aj ako o rumoch mladých, nakoľko sa skvele hodia do miešaných nápojov z ovocných džúsov, kde ich jedinečná aróma nezanikne. Spočiatku sladko-horkú chuť vystriedajú karamelizované ovocné tóny s ľahko pikantnou arómou škorice a muškátového oriešku.

Santa Teresa solera 1796 15YO

Predstavuje vlajkovú loď celej ponuky Santa Teresa, ktorý bol vytvorený na počesť jej 200-ročného založenia. Solera je neobyčajný rum unikátnych kvalít a chutí. Zreje vo vnútri tzv. Solera systému, kde koluje časť uložených rumov nazývaných “Crianza”.

V tomto prastarom procese sa vyberá časť Crianzy, ktorá zreje viac ako 15 rokov v limuzínskych dubových sudoch.

Dzama vieux 6YO

Dzama Vieux Rum pochádza z Madagaskaru, kde zreje šesť rokov v sudoch z francúzského limuzínového dubu, v ktorých predtým zrela miestna whisky. Dokonale vyvážený a neskutočne jemný, taký je rum Dzama vieux.

V jeho jedinečnej chuti preniká najmä aróma banánu a karamelu. Príchuť Dzama rumu je sladká a podčiarknutá tónmi pomarančovej kôry, cukrovej trstiny a exotického ovocia.