Čo spája celebrity? Hamburgery!

Okrem toho, že sú vplyvní, slávni, známi, populárni, obľúbení alebo menej obľúbení, spája ich ešte niečo. Hamburgery!

Čo rád Obama

Aj americký prezident Barack Obama je len človek a aj keď môže určite jesť všetko po čom jeho chuťové poháriky túžia, navyše pri svojich dvorných kuchároch nemusí stráviť hodiny pri sporáku, nepohrdne ani v Amerike obľúbeným hamburgerom. A čo veľa ľudí nevie, nie je to žiadny špeciálny burger s mäsom z homára, ale normálny burger s grilovaným mäsom a avokádom.

Obama spôsobil hamburgerové mediálne šialenstvo, keď bol odhalený pri objednávaní 24 hamburgerov a 20t-ich porcií hranoliek pre svoj tím v známom podniku Kua ‘Aina v Honolulu na Hawai.

Teraz už môžete jesť ako americký prezident aj vy a nemusíte ani cestovať na Hawai. Obamov burger si môžete vychutnať aj v Kua ‘Aina v Londýne. Kto vie, možno sa aj my onedlho budeme môcť pocvháliť Kiskaburgerom.

Keď Beyonce podvádzala ...

V čase keď vplyvná a slávna Beyonce uvidela, že drží špeciálnu prečisťujúcu a bezmäsitú diétu, s jej manželom pracovali na spoločnom videoklipe. Jay-Z na svojom instagrame zverejnil behind the scene fotografiu, na ktorej si jeho manželka počas prestávky pri nakrúcaní pochutnávala na mäsovom burgery. Dobre vedieť, že aj hviezdy občas zhrešia.

Kto podlomil kolená hamburgerovému svetu?

Patrí k najvplyvnejším a najpopulárnejším ženám Ameriky. Má vplyv na celé priemyselné odvetvia. Celebrita, ktorá rozplakala aj Pharrella. Áno, hovoríme o Oprah Winfrey.

V roku 1996 odštartovala svoj Oprah’s Book Club segment a každá kniha, ktorej venovala čas vo svojej show, okamžite vyletela na zoznam bestsellerov. V jednom takomto segmente sa venovala hovädziemu priemyslu a vyhlásila, že by si už nikdy nedala ďalší hamburger. A tak sa stalo, že ceny hovädziny v priebehu dvoch týždňov klesli na 10-ročné minimá. Skupina rozhnevaných texaských chovateľov dobytka žalovala Oprah vo výške 10,3 miliónov dolárov za hanobenie poľnohospodárskeho odvetvia.  Súd nevyhrali a Oprah hamburgery údajne nekonzumuje stále.

Každopádne, Američania behom jedného roka skonzumujú viac ako 50 miliárd hamburgerov, takže všetko je už na poriadku.