Sendviče a wrapy

Čo bolo predtým, ako boli sendviče nazývané sendvičmi?

Viacero textov naznačuje, že táto pochúťka bola kedysi známa pod jednoduchým názvom “bread and meat” prípadne “breat and cheese”, čiže chlieb s mäsom alebo syrom. Takto sa dnešný sendvič objavoval ešte v 16. storočí v anglickej dráme.

Prvé zmienky o slove "sendvič" sa objavili v roku 1762. Z tohto obdobia existuje totižto prvá písomná zmienka o sendviči od autora, historika a žurnalistu Edwarda Gibbonsa. 

O takmer 80 rokov neskôr v roku 1840 bol americkej verejnosti po prvýkrát predstavený recept na sendvič vďaka Elizabeth Leslie, ktorá ho uverejnila vo svojej kuchárskej knihe Directions for Cookery.

Sendvič dnes už nie je len chlieb s mäsom alebo syrom, či šikovná pochúťka, ktorú si zoberiete napríklad na cesty alebo zabalíte deťom do školy.

Spolu s wrapmi predstavujú sendviče rýchle, lahodné a na chute bohaté jedlo. Teda v prípade,  ak sú vyrobené z kvalitných surovín. Inak tomu nie je ani u nás. Čerstvá zeleninka, mäso, Slaw šalát, syr, omáčka, majonéza - jednoducho pôžitok zo zakusnutia.

Predstavte si ugrilované alebo vypražené mäsko prípadne zeleninu, sendvičový chlieb alebo tortillu, všetky ingrediencie, ktoré spolu dokonale ladia, na záver zapečené v kontaktnom grile. Vualá, pochúťka je na svete.