Toto len tak nevymyslíte

Človek je tvor kreatívny a keď sa mu dostanú do rúk technológie, tak môže vzniknúť všeličo. Napríklad aj nasledujúce výrobky

Otázne skôr je, kto sa ich odváži aj otestovať na vlastnej koži (v jendom prípade doslova).

Labburger, alebo hamburger zo skúmavky

Máme tu hovädzí, kurací alebo rybí burger, momentálne veľmi populárny veggie burger,  ale asi najväčšou novinkou je hamburger z laboratória, vyrobený z odobratých svalových kmeňových buniek žijúcej kravy. Ku podivu, prvý ochutnávači lákavého Labburgeru nie len že prežili, ale dokonca aj poskytli celkom slušné hodnotenia.

Bez pochýb sa tejto správe najviac potešili ochrancovia zvierat a prírody. Hamburger zo skúmavky predstavuje podľa vynálezcov výzvu pre budúce desaťročia, ktorá by mohla viesť k zníženiu využívania pôdy, vody a celkovej spotreby energie.


Keď vôňa tela pozýva na hostinu

Ruku na srdce, kto by nechcel voňať ako čerstvo ugrilované hovädzie mäso, chrumkavá slaninka alebo čerstvá cibuľa? Jedine, že by niekto nemal rád mužov, ktorí “smells like onion.” Zrejme takto nejako si výrobcovia pánskeho burgerparfumu odargumentovali potreby dnešnej spoločnosti. Telový sprej z dielne Burger King nesie názov “Flame” a je charakteristický svojou zvodnou vôňou mäsa grilovaného na rošte. Ku podivu Burger King nie je jediný a svoju kolekciu parfumov z kuchyne má aj Pizza Hut.

Ideálny darček na akúkoľvek príležitosť pre vašu drahú polovičku (v prípade, že by ste chceli aby sa vám sprotivila).

 Hamburger z (prášku) Japonska

Krajina vychádzajúceho slnka priniesla na trh „jedlú“ hračku v podobe mini burgera, takže ak ste sa niekedy chceli zahrať na pracovníka z laboratória, hamburger z prášku je presne pre vás.

Keď sa rozhodnete pre túto dobrotu, kúpite si krabicu, v ktorej sú okrem presných inštrukcií, malé plastové misky, vykrajovátka a prášky rôzneho druhu a farieb, ktoré miešate s vodou, prípadne strčíte do mikrovlnky. Namiešate si žemľu, mäso, šalát, omáčku a z prášku si zarobíte aj kolu či hranolky. A potom, že urobiť si hamburger doma nie je žiadna veda.

Ak ste po vzhliadnutí videa na pochybách, ide skutočne o jedlý burger, ktorý obsahuje 96 kalórií, stojí 258 jenov a údajne neobsahuje žiadne umelé farbivá a konzervačné prostriedky. Ťažko tomu uveriť, čo poviete?