Keď je hamburger zdravý

Burger si môžete pokojne dopriať kedykoľvek, keď vaše chuťové bunky zavelia!

Ak si odopierate hambugery, najčastejšie za tým stoja dva dôvody. Buď si strážite postavu, alebo ste vegetarián. Čo potom ale asi neviete je fakt, že hamburgery okrem toho, že sú chutné a šťavnaté, vedia byť ako zdravé tak aj vegetariánske.

Burger si môžete pokojne dopriať kedykoľvek, keď vaše chuťové bunky zavelia. Bez výčitiek. Všetko je o správnych ingredienciách, metóde prípravy či samotnej veľkosti porcie. Pretože všetci vieme, že aj zo zdanlivo neškodného jedla sa môže stať celodenný príval kalórií, tuku a sodíka. Ako sa hovorí: Jesť, to je nevyhnutnosť, ale jest správne, to je už umenie.

Pravý burger z chudého kvalitného hovädzieho mäsa je zdravá pochúťka, ktorá vám neublíži. Hovädzie mäso obsahuje živiny, predovšetkým železo či vitamín B2 a pravdaže bielkoviny. Pre človeka môže tak mať aj benefity. Po hovädzom siahajú aj kulturisti a siloví športovci. Podporuje totižto rast svalovej hmoty a zvyšuje silu. Ak vaše obavy ale stále pretrvávajú, pridajte dobrý šalát, menšiu porciu syra a omáčky a budete ešte viac v poriadku. Vyskúšajte fish burger, alebo burger s kuracím mäsom. A keby ste náhodou stále na pochybách,  je tu aj tzv. veggie burger.

Ten totižto zaostáva v kalóriách a naopak nezaostáva v chuti. Obsahuje všetky aminokyseliny potrebné pre naše telo. Navyše, na to aby ste boli fanúšikom veggie burgerov nemusíte byť vegetarián. Jednoducho si ho doprajete keď nemáte chuť na mäso alebo chcete vyskúšať niečo nové.