VeggieBurger

VeggieBurger zaostáva za klasickým hovädzím burgerom v kalóriách, no naopak nezaostáva v chuti. 

V roku 2013 bolo v Amerike 7,3 miliónov vegetariánov. Dokonca aj Burger King, spoločnosť, ktorá bola postavená na hovädzích hamburgeroch, začala ponúkať bezmäsité burgery v Spojených štátoch a v ďalších krajinách. Aktuálne je vegetariánov mnohonásobne viac a vynálezca VeggieBurgerov Gregory Sams (rodený Američan, ktorý v Londýne vlastnil prírodné potraviny) si len matne spomína na časy, kedy ho jeho okolie s nápadom vyrábať VeggieBurgery vysmialo.

Predchodcom VeggieBurgeru bol tzv. VegeBurger. Tak ho Sams nazval, keď s ním prerazil na trhu. Hoci recepty na zeleninový burger bez mäsa sa objavili v tlači už v roku 1969, keď Sams priniesol na trh VegeBurger v roku 1982, slovo "vege", alebo to, čo dnes poznáme ako "veggie," bol relatívne nový pojem. No skôr, ako Gregory začal svoj novodobý produkt predávať komerčne, jeho brat Craig jazdil po Anglicku a robil osvetu vegetariánskej strave.

Gregory predstavil svoj prvý VegeBurger v reštaurácii SEED a bol vyrobený z aromatickej omáčky tamari  (čo je tradičná, prírodná sójová omáčka z kvasených sójových bôbov a morskej soli), s fazuľkou Aduki a ovsenými vločkami. Gregory strávil šesť mesiacov miešaním rôznych množstiev štyroch hlavných zložiek-pšeničného lepku, sezamu, sóje a ovsa, až vytvoril tú pravú textúru placky. Potom pridal sušené bylinky, paradajky a cibuľu a jeho „VegeBurger“ predstavil anglickým zákazníkom.

VeggieBurger zaostáva za klasickým hovädzím burgerom v kalóriách, no naopak nezaostáva v chuti. Obsahuje všetky aminokyseliny potrebné pre naše telo. Navyše, nato aby ste boli fanúšikom VeggieBurgerov nemusíte byť vegetarián. Jednoducho si ho doprajete keď nemáte chuť na mäso, alebo chcete vyskúšať niečo nové a menej kalorické.

Z čoho sa vlastne taký VeggieBurger skladá?

Zo zeleniny, strukovín či obilnín. A to z takých, ktoré môžete podobne ako mäso upraviť a vytvarovať do placiek. Najčastejšie a najobľúbenejšie veggieplacky v hamburgeroch sa vyrábajú z cíceru, čiernej alebo bielej fazule, šošovice, šampiňónov či zemiakov. Navyše pridaním strúhanky, vaječných bielkov alebo napríklad ovosu môžete takéto placky upraviť na grile.

Koľko ľudí, toľko chutí. A aj keď milovníci burgerov tvrdia, že bez hovädzieho mäsa nie je burger skutočným burgerom za pokus to určite stojí.

Gregory Sams a jeho Vegeburger.

Gregory Sams a jeho Vegeburger.

Pikoška o Gregorym na záver: Predtým, ako vymyslel Veggie burger nikdy neochutnal pravý hovädzí hamburger!

"Vytvoril som VegeBurger len s obrazom toho, ako by hamburger mal vyzerať. Bolo tam veľa pokusov a  vela omylov, " povedal. "Bol to pre mňa veľký okamih, keď ma moja trpezlivá manželka požiadala o druhé sústo."

Rovnako ako Gregory aj u nás v Beabout hľadáme správnu kombináciu ingrediencií, aby sme vytvorili náš vlastný VeggieBurger.