TOP 7 burgerov v LA

Niet pochýb, že v LA je hamburgerová konkurencia silná. Los Angeles je totižto „hamburgerovou mekou“, ktorá ponúka všetko, o čom milovník burgerov sníva. A nejde len o In-N-Out Burger a Shake Shack hamburgery... tu nájdete skutočne všetko.

Petit Trois

Ak by ste sa spýtali na najlepšie hamburgery v LA, určite budete počuť o Petit Trois. A ak ste si mysleli, že ste už videli všetko z hamburgerového sveta, potom ste neboli v Petit Trois. Francúzska reštaurácia ponúka delikátne hamburgery najrôznejších chutí, a ak by sa vám náhodou podobali skôr na francúzsku cibuľačku, nenechajte sa odradiť. Z tejto “omáčky” nevrátite ani kvapku.

Love & Salt

Šéfkuchár Michael Fiorelli vysvetľuje úspech svojho hamburgeru jednoducho. Keď sa hostia v reštaurácii neustále pýtali na hamburger aj napriek tomu, že v ponuke žiaden nebol, prestalo ho to jedného dňa baviť a povedal, že ho pripraví.  A tak sa zrodil príbeh dnes v LA slávneho hamburgeru “Downlow”, ktorý pozostáva z mäsa Wagyu, domácich uhoriek, vyzretého čedaru, karamelizovanej cibule a omáčky Aioli. 

Connie & Ted’s

Môže to vyzerať divne, objednať si hamburger vreštaurácii špecializovanej na morské plody, ale keď tak urobíte, rozhodne nebudete ľutovať. Šťavnaté mäso s roztečeným štvorročným čedarom, chrumkavý čerstvý šalát, slanina, omáčka a domáca žemľa.  Viac netreba.

Leona

Na výber je hneď niekoľko lákavých a vynikajúcich jedál, ale ak patríte k fanúšikom hamburgerov, tu si rozhodne prídete na svoje. Le Burger vyrobený z mäsa z rebierok vareného v hovädzom vývare s bylinkami ako oregano či bobkový list, k tomu karamelizovaná cibuľa, kyslé uhorky a domáca žemľa, je tou správnou voľbou.

Untitled.jpg

The Tripel

Jemne pikantný, so sladkým nádychom a dokonale vyvážený.  Burger s konfitovaným kačacím mäsom alebo s bravčovým či hovädzím, s hľuzovkovým syrom, domácou marhuľovou marmeládou a rukolou patrí k tým najlepším v LA. 

Republique

Dobrý burger začína s dobrým hovädzím mäsom. A to tu rozhodne môžete očakávať. Najlepší je ten “najklasickejší” a to z hovädzieho mäsa, s hlávkovým šalátom, paradajkami, domácou omáčkou 1000 Island, americkým syrom a karamelizovanou cibuľou. To všetko medzi dvoma maslovými makovými žemľami, ktoré sú vyrobené v samotnej reštaurácii. 

The Apple Pan

Dávno predtým, ako boli v móde hamburgery s hľuzovkovým olejom z mäsa Wagyu tu bol The Apple Pan. Reštaurácia bola založená v roku 1947 a od tej doby sa veľmi nezmenila, kvalitu hamburgerov si tiež drží stále. V The Apple Pan zažijete skutočný oldschool. Obsluha nosí papierové čapice, platiť sa dá len v hotovosti a limonádu dostanete v papierovom kelímku. Ich bar v tvare “U” a barové červené stoličky sú ikonické a rovnako tak aj ich mäsové placky. Burgery sa podávajú s ľadovým šalátom, čedarom, nakladanou zeleninou a bbq omáčkou. Uistite sa, že si necháte priestor aj na dezert, ich banánový krémový koláč je údajne najlepší v celom LA.

Viac informácií o reštaurácii nájdete TU

Father's Office

Suché vyzreté hovädzie mäso posypané nivou, karamelizovanou cibuľou a rukolou s cesnakovým maslom je absolútnym víťazom vo Father's Office. To, čo kedysi znelo ako šialená kombinácia je dnes ospevovaná pochúťka dobre známa obyvateľom LA. 

Viac informácií o reštaurácii nájdete TU.

Tipy a fotografie pochádzajú zo stránky imhungryinla.com a foursquare.com