Budúcnosť fastfoodu? Quinoa, šaláty a samoobslužné kiosky

Znie to pre vás nepredstaviteľne? Potom bude len ťažko uveriteľné, že takéto prevádzky začína otvárať McDonald’s. Prvá taká už funguje v Hong Kongu, s novým dizajnom a s barom plným zdravého jedla. 

Zdroj foto: edition.cnn.com

Zdroj foto: edition.cnn.com

Jeden z najznámejších fastfood gigantov predstavil svoju prvú zdravú prevádzku McDonald’s Next, pozostávajúcu zo šalátového baru, s večernou obsluhou a free wifi. Nový Next v Hong Kongu ponúka čerstvé pečivo a zeleninu, šaláty, prvotriednu kávu, kus-kus či quinou a iné zdravé pokrmy.

Reštaurácia je vybavená dotykovými displejmi na pohodlné objednávanie a bezdrôtovými nabíjačkami na telefón. Vytvoriť si môžete svoje vlastné gurmánske burger menu. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Zdroj: dailymail.co.uk

Filozofia zdravého McDonald’s spočíva v hesle „Create Your Tase“ (vytvorte si svoju vlastnú chuť) a zákazníkom ponúka možnosť vytvoriť si šaláty či sendviče na základe vlastných preferencií. Napríklad si môžete k šalátu pridať špargľu, fazuľky,  grilované kuracie kúsky, tekvicu, baklažán alebo napríklad hnedú ryžu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Zdroj: dailymail.co.uk

Tieto zmeny nastali po tom, čo sieť minulý rok pocítila pokles tržieb. Známe žlto-červené logo vystriedalo elegantné čierno-biele, obnovou prešiel aj dizajn. V prevádzke prevládajú jednoduché línie, kovové vybavenie a tlmené osvetlenie.

Smutní nemusia ostať ani tí, ktorí patria k milovníkom BigMacu či hranoliek. Okrem zdravej ponuky je totižto stále k dispozícii aj staré menu.

Čo poviete?