5 najväčších chýb, ktoré možno aj vy robíte pri príprave domácich hamburgerov

Pripravujete si doma vlastné hamburgery, ale výsledok stále nie je podľa vašich predstáv? Možno robíte niektorú z nasledujúcich chýb.

1.     Podcenenie mäsa

Šetriť na mäse sa skutočne nevypláca. Ak chceme, aby naše burgery zostali šťavnaté,  nešetríme a nekupujeme ho predmleté vo veľkých obchodných reťazcoch. Nikdy totižto nevieme, čo všetko je v mäse pomleté. Ideálne je navštíviť lokálneho mäsiara, vlastnoručne si ho pomlieť a okoreniť. Nemali by sme tiež podceniť hodnotu tuku v mäse, odporúčaná je 20 percent. Typickým mäsom do burgerov je hovädzie, prípadne zmes hovädzieho a bravčového. Najčastejšie sa využíva hovädzia hruď.

 

2. Špinavý a nenaolejovaný gril

Ak sa  mäsové placky prilepili na gril, je to pravdepodobne preto, že nie je poriadne vyčistený. Ak sa chceme vyvarovať nepríjemnostiam, stačí urobiť tri jednoduché kroky: 1) začneme oteplovať gril, 2) vyčistíme ho drôtenou kefou, 3) utrieme naolejovanou utierkou.

 

3.  Žemľa ako žemľa

Nesprávne. A hoci je to predovšetkým o kvalitnom mäse, pečivo je tiež nesporne dôležité. Prvé, čo by sme mali mať na pamäti, je veľkosť žemle – nie je nič horšie, ako keď si pri prvom zahryznutí uvedomíme, že cítime iba pečivo. Ak patríme k milovníkom celozrnných žemlí, nemusí to hneď znamenať, že sa hodia aj k nášmu burgeru. Najvhodnejšou žemľou je obyčajné sezamové ľahké pečivo. Dobrá rada, pokiaľ nám pečivo nevyhovuje medzi prstami, nebude ani v ústach.

 

 4. Stláčanie mäsovej placky na grile

Vieme, že je veľmi uspokojujúce počuť praskanie mäsa, keď ho zatlačíme na rozpálenom grile špachtľou. Ale to, čo tu naozaj robíme je, že z nášho mäsa vytláčame všetky šťavy, ktoré udržujú hamburger šťavnatý. Ak chceme suché placky, do toho. Ak ale máme chuť na niečo naozaj šťavnaté, odložme špachtle bokom. Ideálne tiež nie je, otáčať mäso príliš často, stačí 2-krát.

 

5. Rezanie do mäsa

Rezanie do placky, aby sme sa uistili, či je už mäso hotové aj v strede, je veľmi častým a zároveň tiež veľmi nesprávnym krokom. Všetky šťavy totižto vytečú von. Je to dokonca ešte horšie, ako ho stláčať špachtľou. Jedine, ak by sme chceli najsuchší hamburger na svete. Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť či je mäso hotové, je použiť teplomer.