TOP 5 burgerov v Prahe

Praha na svetovú burger mapu rozhodne patrí. Šťavnatý a chutný hamburger si môžete vychutnať hneď na viacerých miestach.  Po Berlíne, Londýne a New Yorku, vám prinášame rebríček prvej pätice TOP hamburgerov v Prahe, vyskúšali ste už niektorý?

CAFÉ PALANDA

Žemličky z pražskej rodinnej pekárne, výborne dochutené domáce hranolčeky a poriadne veľký hamburger potešia nejedného z vás. Ak sa rozhodnete pre Palandu, nezabudnite si rezervovať stôl vopred. Odporúčame vyskúšať Delicate Beef burger so sušenou šunkou, parmezánovým čipsom, sušenými paradajkami, polníčkom a slaninkou, ak patríte k milovníkom piva, skúste Black IPA Burger.

Zlatnická 11, Praha

 

Dish – Fine Burger Bistro

Zdroj foto: Facebook.

Zdroj foto: Facebook.

Dish je očakávanou a dnes už aj veľmi obľúbenou burgrárňou nielen Pražanov. Ponuka je bohatá a rôznorodá, burger už na prvý pohľad vyzerá lákavo a nesklame vás ani po zahryznutí. Šťavnaté mäso, chrumkavá žemľa a najrôznejšie kombinácie na výber. K tomu ako bonus príjemné a moderné prostredie. Na svoje si v Dish prídu aj vegetariáni.

Praha 2, Římská 29

The Tavern

The Tavern rozhodne patrí k obľúbeným miestam v českej metropole, kde si vychutnáte poctivý burger vyrobený z českého mäsa. Je ideálnou zastávkou, keď máte chuť na pivo a chutný sýty hamburger. The Tavern žije nielen počas víkendu a nájsť voľný stôl je problém, preto si nezabudnite urobiť vopred rezerváciu.

Chopinova 26, Praha 2

Naše maso

Zdroj foto: Naše maso Facebook

Zdroj foto: Naše maso Facebook

Hoci Naše maso nepatrí k burgrárňam, rozhodne si zaslúži byť v rebríčku miest, kde si na tomto obľúbenom jedle skutočne pochutnáte. Ide o mäsiarstvo patriace pod reťazec Ambiente s kvalitným mäsom z českých chovov, ktoré pripravuje čerstvé a skutočne šťavnaté burgery z toho najkvalitnejšieho mäsa. V jednoduchosti je krása a v tomto prípade sa za zdanlivo jednoduchým burgerom skrýva vynikajúca chuť pravého mäsa, hrubo namletého a extrémne šťavnatého.  

Dlouhá 39 110 00 Praha 1

Mozaika Burger & Co.

 

Denne čerstvé domáce žemle, prvotriedne suroviny, vyladené receptúry. Ako burger milovník si v Mozaike prídete na svoje. V ponuke okrem hamburgerov nájdete aj wrap burger – burger v pšeničnej tortille, alebo si môžete vychutnať aj tzv. Naháče – mäso, kukuričná polenta, zelenina a majonéza. V Mozaika Burger natrafíte aj na ďalšie vychytávky v podobeBurgushi (pre tých, čo majú radi sushi), ale aj na hamburgery napríklad s nakladanými syrčekmi alebo údeným bôčikom.

Nitranská 13, Praha 3