Top 8 burgerov v San Franciscu

San Francisco je známe pre viacero jedál - cioppino, kysnutý chlieb, Rice-a-Roni, … No žiadne jedlo nie je viac populárne, ako hamburger. Prakticky každá reštaurácia podáva hamburgery.

Kde dostanete tie najlepšie?

4505 Burgers & BBQ

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

Choďte za nosom a nájdete “zlatú baňu”. Ak by vás čuch zlyhal,  ľahko zistíte, že ste na správnom mieste podľa davu rozjarených ľudí, ktorí stoja pred podnikom.  Mäso v burgeroch v 4505 je na vysokej úrovni.  Majiteľ je zároveň i  mäsiarom, ktorý vie, ako správne narábať s mäsom a vytvoriť skvelú pochúťku.

705 Divisadero St.

San Francisco

 

Fog City

fogcitysf.com

fogcitysf.com

Táto reštaurácia dáva celkom nový rozmer americkým hamburgerom, pečenému kuraťu a hranolkám. Štýlové miesto, kde aj hamburger vyzerá štýlovo a neodolateľne.  A nielen vyzerá… Patrí k najlepším v meste.

1300 Battery St.

 

BurgerMeister

Nenápadný podnik BurgerMeister ponúka burgery vyrobené z hovädzieho mäsa z farmy Niman Ranch, známej produkciou toho najkvalitnejšieho mäsa. V reštaurácii dostanete dokonale šťavnatý burger, označovaný za „jeden z najlepších klasických burgerov v meste“.

759 Columbus Ave.

 

Garaje

V Garaje nájdete oveľa viac ako len hamburgery.  Reštaurácia ponúka celý rad mexickej kuchyne, bez pretvárky a v „old-school“ štýle.  V zdanlivo jednoduchom podniku, dostanete jedny z najchutnejších hamburgerov a dokonca aj oveľa viac, ako hovorí menu.

475 3rd St.

 

Pearl's Deluxe Burgers

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Široká škála tých najrôznejších príloh zmení  hovädziu placku na šťavnatý a jedinečný hamburger o ktorom budete ešte dlho hovoriť...

708 Post St.

 

Trueburger

Klasické, ale extrémne chutné a poctivé! Hamburgery so syrom a chrumkavou slaninou v čerstvej vlastnej žemli s cesnakovou omáčkou tajnej receptúry. Všetko doplnené čerstvým šalátom, paradajkou, nakladanou uhorkou a cibuľou. To ponúka Trueburger. Komu sa nepáči čerstvé a denne dovážane hovädzie mäso, môže si dať vegetariánsku verziu s portobello hríbom plneným údenou mozzarellou.

146 Grand Ave.

 

Umami Burger

 

Burger reštaurácia so živou atmosférou, kde šéfkuchár Adam Fleischman a jeho špičkový tím vyrába alebo dopestuje takmer každú zložku burgeru priamo v reštaurácii.

2184 Union St.

 

Little Griddle

 

Little Griddle znamená malá platňa alebo aj platnička.  A presne na malej platničke aj pripravujú svoje jedlá vrátane uletených, ale delikátnych hamburgerov. Napríklad Luciferov Donut Burger, ktorý je presne taký, ako znie. Hamburgery sú možné s hovädzím mäsom alebo vegetariánske.

1400 Market St.