103 hamburgerov za 8 minút: Rekordmani z burgerového sveta

Každoročné súťaže v konzumácii hamburgerov majú v Amerike dlhoročnú tradíciu, aj obrovskú sledovanosť. Súťažiaci, ktorí na jedno posedenie v rekordnom a najmä neuveriteľnom čase dokážu “zošrotovať” pokojne aj vyše sto burgerov, považujú za veľké hviezdy.

Žiadna sláva nie je večná, na druhej strane, takáto nadmerná konzumácia môže vaše zdravie poznamenať naveky. Rozhodne vám tak neodporúčame skúšať to doma.

 

Najviac hamburgerov zjedených za jednu minútu

Koľko hamburgerov by ste dokázali zjesť za 60 sekúnd? Rekordman ‘Furious Pete’ zvládol štyri (foto). Išlo o žemľu s mäsovou plackou o váhe 115 gramov. Peter Czerwinski, ktorý sa z anorektika zmenil na svetového jedáka,  má na konte aj ďalší rekord 15 hamburgerov za 10 minút.

 

Najviac hamburgerov skonzumovaných za tri minúty

guinnessworldrecords.com

guinnessworldrecords.com

Celkom 12 hamburgerov za 3 minúty. Tento rekord patrí Takerovi Kobayashi z Japonska, ktorý si drží prvenstvo od roku 2014. Žemľa s mäsom a majonézou vážila 150 gramov.

 

Viac ako stovka burgerov za osem minút

dailymail.co

dailymail.co

Neuveriteľné, ale skutočné. Joey Chestnut je známy ako jeden z najväčších “profijedákov” na svete. Za menej ako osem minút dokázal zošrotovať 103 White Castle burgerov.

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Nesnažte sa to však nikdy napodobňovať doma. Tento rekord sa totiž už podarilo v rovnakej súťaži, ktorú mimochodom podporuje známy reťazec White Castle, prekonať počtom 107 hamburgerov za osem minút, avšak následky boli fatálne. Len 35-ročný víťaz skonal štyri hodiny po svojom výkone.

 

Najviac McDonald BigMac Burgerov zjedených za jednu hodinu

Zdroj: Internet

Zdroj: Internet

Adam Moran je meno jedáka, ktorý za jednu hodinu dokázal zjesť celkom 17 McDonald BigMac hamburgerov. Na posledného rekordmana však nemá...

 

BigMac kráľ

guinnessworldrecords.com

guinnessworldrecords.com

Donald A. Gorske (USA) v roku 2012 skonzumoval jeho 26 000. McDonald BigMac hamburger. Tento muž jedol počas štyridsiatich rokov BigMac na dennej báze.

Svetový rekordér je korunovaný za "BigMac nadšenca" so zápisom v Guinessovej knihe rekordov. BigMac predstavuje 90 percent jeho celkového pevného príjmu potravy. Poznať ho môžete aj z dokumentu Super Size Me.

Ak sa chcete stať rekordérom i vy, môžete to skúsiť našej súťaži Man vs. Burger.

 

Titulná foto: dreadlocktravels