Hamburger z domáceho grilu. Ako na to?

Letná sezóna je tu a k nej už neodmysliteľne patrí aj tá grilovacia. Horúco tak nemusí byť len vonku, ale vo vašom grile. Oprášte zástery, pozvite priateľov a doprajte si domáce hamburgery z grilu ako sa patrí!

Uhlie vs. plyn

Nezáleží. Ukázalo sa, že gril je jednoducho gril. Na čom však záleží, je dôkladná tepelná úprava vášho mäsa. To v preklade znamená asi 63 stupňov pri hovädzom, jahňacom a bravčovom mäse a asi 74 stupňov pri hydine.

Či už preferujete gril na drevené uhlie alebo nie, dôležité skôr je, ako veľmi vás grilovanie baví. Grily na drevené uhlie si totiž vyžadujú stálu pozornosť a prácu, či je rozohriaty na správnu teplotu, čo môže byť náročné najmä pri vetre, daždi alebo keď je chladnejšie počasie. Avšak, na druhej strane majú tieto grily jedno veľké plus,  a tým je „zadymená“ vôňa a následne chuť samotného mäsa.

Jamka v mäsovej placke

Keď robíme mäsové placky do hamburgerov,  nemali by sme zabudnúť spraviť nepatrnú jamku na vrchu v strede mäsa. Totižto, spojivové tkanivo sa začne zmenšovať hneď, ako je teplota približne 60 stupňov, boky mäsovej placky sa tak ohrievajú rýchlejšie ako stred a placka stráca svoj pekný tvar. Čo nechceme. Takto upravené mäso sa však v strede rýchlejšie prepečie a zároveň sa neskrúti a zostane také, ako sme si ho vytvarovali na začiatku.

Koreniny za to nestoja

Príliš veľa rôznych korenín a prísad nám lepšie mäso do burgeru neurobia.  Čaro grilovaných hamburgerov je v šťavnatom voňavom mäse, ktoré aj po mäse musí chutiť a voňať. V tomto prípade platí pravidlo menej je viac a vystačíme si preto len so soľou a čiernym korením.

Grilovaciu sezónu treba využiť

Kedy inokedy, ak nie v lete, si môžeme dopriať hamburger voňavý po pravej grilovačke? Stačí na gril prihodiť grilovaciu misku a opiecť na ňom cibuľu, cuketu, baklažán, paradajku či papriku. Ak chceme zabodovať, v alobale upečieme kukuricu, ktorú po ugrilovaní potrieme soľou a necháme na nej roztiecť plátok masla. 

Pravdaže, nezabúdame ani na žemľu, ktorú tiež mierne opečieme na grile.

Ak máme chuť na niečo špeciálne, do hamburgeru sa k hovädziemu mäsu hodí aj grilovaný ananás.

Pre ďalšie tipy a triky kliknite sem