Top 5 hamburgerov v Paríži

Chystáte sa na romantický výlet do Paríža a okrem Eiffelovky a tradičnej kuchyne vás zaujíma aj to, akí sú Francúzi burgervýrobcovia? Láska na tanieri v podobe hamburgeru vás čaká hneď na niekoľkých miestach.

Big Fernand Poissonnière

Le Victor, Le Lucien či Le Bartholomé. Za týmito romantickými parížskymi názvami sa skrývajú delikátne hamburgery. Na výber máte šesť stálych burgerov, z najrôznejšieho mäsa, s vynikajúco dochutenými omáčkami, servírované v ľahkej domácej žemli. Stačí si vybrať.

Foto zdroj: Facebook

Foto zdroj: Facebook

Reštauráciu nájdete na: 55 rue du Faubourg Poissonnière, Paríž

 

Paris New York

Reštaurácia, ktorá sa pýši svojím kvalitným a exkluzívnym mäsom a robí tak oprávnene. Vynikajúce prílohy, kvalitné ingrediencie a lákavé servírovanie urobí hladnými i sýtych.

F oto zdroj: Facebook

Foto zdroj: Facebook

Reštauráciu nájdete na: 50 rue du Faubourg Saint-Denis, Paríž

 

Ferdi

Výborné domáce hamburgery z ingrediencií od lokálnych producentov. Pochvaľovať si tiež budete obsluhu a servis. V tomto prípade si nechajte nejaké miesto v žalúdku a ako dezert zvoľte churros. Nebudete ľutovať.

Foto zdroj: Facebook

Foto zdroj: Facebook

Reštauráciu nájdete na: 32 rue du Mont-Thabor, Paríž

 

Blend Argout

Šťavnaté mäsko, čerstvá zelenina, chrumkavé hranolky, roztečený syr a pivo. Chýba vám ešte niečo? V Blend Argout dostanete každý burger a sendvič prerezaný na dve časti, aby sa vám nielen ľahšie jedli, ale tiež aby ste videli akurátne urobené mäso.

Foto zdroj: Facebook

Foto zdroj: Facebook

Reštauráciu nájdete na: 44 rue d'Argout (Rue du Louvre), Paríž

 

Schwartz's deli

Poriadne veľká a bohatá porcia vás čaká v Schwartz's deli. Zjesť ich burger aj so všetkými prílohami je ťažké aj pre tých najväčších jedákov. Na tanieri nechýba coleslaw, hranolky či domáca omáčka.

Foto zdroj: Facebook

Foto zdroj: Facebook

Reštauráciu nájdete na: 16 rue des Ecouffes