Rekordy z palacinkového sveta

Či už na raňajky, výdatnú desiatu alebo na večeru, na Pancakes je vždy správny čas! Crepes, Kaiserschmarrn, Pancakes či jednoducho palacinky. Existuje vôbec niekto, kto by ich nemal rád? 

Podobne ako pri hamburgeroch či sendvičoch aj v palacinkovom svete je niekoľko zaujímavých rekordov, pozrite sa na tie najzaujímavejšie z nich:

Najvyššia palacinková veža

guinnessworldrecords.com

guinnessworldrecords.com

V Guinessovej knihe svetových rekordov má svoje miesto aj palacinková veža, ktorá merala neuveriteľných 101,8 centimetrov a bola vyrobená z 213tich palaciniek.

Najväčšia palacinka

guinnessworldrecords.com

guinnessworldrecords.com

V anglickom Manchestri ešte v roku 1994 vyrobili najväčšiu palacinku, ktorá  mala 15,01 metrov a od tej doby sa tento rekord nepodarilo nikomu prekonať.

Najviac palaciniek vyrobených jednou osobou za hodinu

guinnessworldrecords.com

guinnessworldrecords.com

Neuveriteľných 1092 palaciniek sa podarilo za jednu hodinu pripraviť Rossovi McCurdymu z Washingtonu, ktorý svoj rekord drží od roku 2013.

Najviac palaciniek zjedených  jednotlivcom

Hoci tento rekord nie je zaznamenaný v Guinessovej knihe rekordov, v austrálskom Melbourne sa nenechali odradiť a výsledkom netradičnej súťaže je 80 palaciniek zjedených za 17 minút a 26 sekúnd

Najviac pretočených palaciniek za jednu minútu

guinnessworldrecords.com

V roku 2012 sa podaril svetový rekord vo vyhadzovaní palaciniek. Podarilo sa to šéfkuchárovi Bradovi Jolly, ktorý počas jednej minúty dokázal na panvici pretočiť 140 palaciniek.

Čítajte tiež: PALACINKY - KEDYSI POSVÄTNÉ JEDLO, DNES OBĽÚBENÁ SLADKÁ POCHÚŤKA ZNÁMA PO CELOM SVETE