Burger výzvy vo svete

Hamburgerovú súťaž môžete poznať aj z našej reštaurácie. V Man vs. Burger sa uplynulý rok proti nášmu burgeru postavilo viacero tímov. Ak sa vám zdá naša súťaž ťažko splniteľná, pozrite sa, s čím sa snažia popasovať Američania...

DENNY’s BEER BARREL PUB

Clearfield, Pennsylvania

Denny Beer Barrel Pub je známy tým, že nemá len jednu výzvu, ale rovno päť. No aj tá „najjednoduchšia z nich“ predstavuje dvojkilogramový hamburger...

THE SARGE BURGER V PIG 'N-CHIK

Sherwood, Arizona

zdroj: del.h-cdn.co

zdroj: del.h-cdn.co

Dokázať zdolať tento takmer dvojkilogramový hamburger za 30 minút je veľmi odvážna výzva. Ak sa vám to nepodarí, musíte zaplatiť necelých 25 dolárov.

THE QUADRUPLE BYPASS BURGER V HEART ATTACK GRILL

Las Vegas

 

Zdroj foto: Businessinsider.com

Zdroj foto: Businessinsider.com

Návšteva reštaurácie Heart attack grill v Las Vegas v Nevade je sama o sebe veľkou výzvou. Menu, ktoré zakladateľ nazýva “nutričná pornografia”, predstavuje skôr menu na vyvolanie srdcového infarktu. Takzvaný Bypass Burger bol Guinessovou knihou rekordov uznaný ako najviac kalorický hamburger na svete. Aby sme sa chápali, Bypass sa skladá zo štyroch  (alebo aj ôsmich) hrubých plátkov mäsa, troch polievkových lyžíc masti, 20 (odvážnejší môžu mať dokonca 40) plátkov slaniny, ôsmich plátkov amerického syra, 20 plátkov karamelizovanej cibule opečenej na masti, ôsmich plátkov paradajok, jednej polievkovej lyžice majonézy, dvoch polievkových lyžíc kečupu, jednej polievkovej lyžice horčice a žemle.

THE BEAST V BOKAMPERS SPORTS BAR AND GRILL

Fort Lauderdale, Florida

Dvojkilový hamburger s ôsmimi plátkami slaniny, štyrmi plátkami amerického syra a štyrmi vyprážanými vajciami, plus hromada hranoliek. Na zdolanie tejto porcie máte hodinu.

THE SPECK BURGER CHALLENGE V SPECKS BAR AND GRILL

Topeka, Kansas

V tejto rodinnej reštaurácii rozhodne vedia, ako má poriadna výzva vyzerať. Hamburger váži takmer 1,5 kilogramov a podáva sa s poriadnou porciou hranoliek. Čas na zjedenie: 45 minút. V Amerike jedia ľudia očividne rýchlejšie...

Rekordný hamburger v BURGER AT MALLIE'S SPORTS BAR & GRILL

Southgate, Michigan

Untitled.jpg

Za 24 hodín a za 400 dolárov si môžete si sadnúť na svetovo rekordný hamburger, ktorý váži 70 kilogramov a je navrstvený so syrom a slaninou. Teda, pokým sa dostanete k slanine a syru musíte zdolať žemlu vážiacu 24 kilogramov.

CAVENDISH CAFE

Viktória, Austrália

Untitled.jpg

Na poriadne veľkú výzvu sa môžete vybrať aj k protinožcom.  Osemkilogramový hamburger pod 1,5 kilogramovou žemľou ukrýva tri veľké mäsové placky, 20 plátkov slaniny, cibule, paradajky, nakladané uhorky a šalát.