Benefity, ktoré prináša mäso z diviny

Chuť, ktorú mäso z rôznej diviny poskytujE, je extrémne pestrá. Okrem druhu je rozhodujúci vek či napríklad ročné obdobie, kedy bola zver ulovená. Všetky druhy však majú spoločný znak a to je, že divina predstavuje najchudšie mäso spomedzi všetkých.

Divina je právom označovaná za unikátne mäso. Je dietetické, obsahuje veľké množstvo železa, vitamínov skupiny B, fosforu, draslíka aj bielkovín.  Mäso nie je kontaminované rastovými hormónmi či antibiotikami a v neposlednom rade má veľmi nízky obsah cholesterolu a tuku. Dokonca menej, ako hovädzie, bravčové či jahňacie mäso. To všetko vďaka tomu, že zver sa neustále pohybuje a žije v čistom lesnom prostredí.

Divina predstavuje lahodné no tuhšie mäso, čo spôsobuje svalový kolagén. Ľudstvo pozná a konzumuje divinu viac, ako ktorékoľvek iné jedlo. Preto je náš organizmus vybavený takou látkovou výmenou, ktorá divinu dokonale prijme a následne spracuje. 

Vďaka správnemu pomeru nutričných hodnôt sa tento druh mäsa nachádza na popredných priečkach výživových odporúčaní.

Divina má výraznú chuť, na jeseň obohatenú o zaujímavú príchuť, nakoľko sa zver živí najmä hubami či lesnými plodmi.

Mäso je potrebné vedieť správne pripraviť a variť. Dajte si teda poradiť od skúseného kuchára alebo rovno zájdite ku nám, kde sa už novembri môžete tešiť na špeciálny burger z daniela, s cheddarom, flambovanými hruškami a karamelizovanými vlašskými orechmi.

DSC_0034.jpg