THE JUCY LUCY

Jucy Lucy je typ slávneho cheeseburgeru, ktorý skrýva vnútri obrovskej mäsovej placky bohatú porciu syra. Lucy priniesla nový vietor do hamburgerového sveta. Našu verziu môžete vyskúšať špeciálne počas tohto mesiaca.

The Jucy Lucy burger pochádza z amerického Minneapolisu ešte z roku 1950. Kto je konkrétnym objaviteľom tohto burgeru, ktorý zamiešal karty na burgerovej scéne, je veľmi ťažké určiť. Existuje totiž hneď niekoľko vynálezcov, ktorí sa k nemu hlásia.

Jedným z nich (a aj najdôveryhodnejším zároveň) je Matt’s Bar, ktorý prehlasuje, že je domovom pôvodných Jucy Lucy burgerov. A teda dvoch mäsových placiek – štedrej porcie hovädzieho mäsa, v strede ktorých je roztekajúci sa lahodný syr cheddar - spojených v jednu veľkú mäsovú „guľu“.

Takto vyzerá Jucy Lucy v Matt's Bare:

the-feast-juicy-lucy.jpg

Vylepšenú verziu, sestru Jucy Lucy, si môžete v decembri objednať aj u nás v BeAbout a to v edícií Royal - dvojitá porcia mäsa so syrom obalená v chrumkavej prémiovej slanine. Royal Lucy sa už stala našou decemborovu tradíciou. Podávame ju s našou domácou Jack Daniels omáčkou.

A takto vyzerá naša Royal Lucy:

DSC_0071.jpg