Burgre inšpirované Vianocami

ŠTEDRÉ VIANOCE, ŠTEDRÝ STÔL. A NA ŇOM BY NA VIANOCE MALO BYŤ VŠETKO, ČO MÁME RADI. TAK PREČO NIE HAMBURGER?

image.jpg

Štedrý deň sa od rána nesie v znamení príprav na štedrovečernú večeru. Sviatky hojnosti sa spájajú s bohatým stolom a jedla je počas vianočných sviatkov až priveľa. Keď už sa plánujete tieto dni prejedať, tak máme pre vás niekoľko inšpirácií na vianočné burgre.

Niektoré známe zahraničné burgrárne ponúkajú napríklad aj takéto sviatočné menu:

hawksmoor-christmas-burger-turkey-spitalfields-london.jpg

SOLITA

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Brioška so šalviou a cibuľkou, buttermilk morčacie mäso, brusnicová omáčka s portským vínom, vyprážaný kel, cheddar a slanina. Taká je štedrovečerná ponuka reštaurácie Solita v anglickom Manchestri. 

Tentokrát sa však reštaurácia neuspokojila len s hamburgerom, a preto ho podávajú s krevetovým kokteilovým šotom a sherry dezertom.

Nezabúdajú ani na vegetariánov, pre ktorých majú pripravený špeciálny burger s gaštanovo-fazuľovou plackou v čedarom plnenej brioške, s vyprážaným syrom halloumi, brusnicovo-vínovou omáčkou, vyprážaným kelom, kučeravým šalátom a čerešňami na vrchu. 

MOTHER FLIPPER

Pečená porcheta podávaná s jablkovou omáčkou a kandizovanými lieskovými orechmi, veselé bravčové mäso, doplnené listami, pečenými šalotkami a extra omáčkou. Také je menu u Mother Flipper v Londýne.

Zdroj: timeout.com

Zdroj: timeout.com

MEAT LIQUOR

V obľúbenom Meat Liquor servírujú menu XXXmas, ktoré pozostáva z burgeru s pečenou morkou,  slaninou a nádievkou a k tomu všetkému je brusnicová omáčka.

Zdroj: timeout.com

Zdroj: timeout.com

BLACK DOG BALLROOM

BDB sa tento rok podarilo obohatiť svoje menu slávnostnou alternatívou.

Morčací hamburger je obložený syrom, brusnicovou omáčkou, čerstvou zeleninou, anglickými párkami a slaninou.

Podáva sa so zemiakovými čipsami so syrom a slaninou, chrumkavými zemiakmi varenými v kačacom tuku, posypanými s rozmarínom a pečenou mrkvou.

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk