Prečo si dopriať červené víno?

Pitie vína v rozumnom množstve má pre naše zdravie rôzne benefity. Aktuálne si u nás môžete dopriať aj víno Dunaj 2015 Chowianec a Krajčírovič, ktoré vás osloví ovocnou chuťou s tónmi horkej čokolády.

Vinárstvo Chowaniec & Krajčírovič vo Svätom Jure spája dvoch vinárov. Petra Chowanieca a Juraja Krajčíroviča. História vinohradníctva v tejto oblasti je skutočne bohatá a práve Chowaniec & Krajčírovič sa snažia prinášať vína, ktorými nadviažu na časy, keď sa Svätojurské víno považovalo za najlepšie v Uhorsku.

Plné a ovocné víno Dunaj 2015 zo spomínaného vinárstva, predstavuje slovenského kríženca Muscatu Bouchet a Oporta, ktoré boli následne krížené so Svätovavrineckým. 

Obľuba červených vín na Slovensku rastie a nielen Chowaniec & Krajčírovič chcú byť svojou ponukou vín pritom, ale i my. 

Tmavočervené harmonické víno plné ovocných tónov ležaním vo fľaši získava na svojej elegancii.

Tmavočervené harmonické víno plné ovocných tónov ležaním vo fľaši získava na svojej elegancii.

Pitie vína znižuje riziko infarktu aj cukrovky

Červené víno obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu organizmu. Podľa vedcov z univerzity v Ulme obsahuje červené víno látku (antioxidant) zvanú resvatrol, ktorá je prevenciou voči kardiovaskulárnym chorobám, mozgovým príhodám, stareckej demencii a dokonca aj Alzheimerovi.

Ako každý liek, aj víno treba užívať s mierou. Odborníci ako primeranú dennú dávku kvalitného vína uvádzajú 0,4-0,5l pre mužov a 0,2-0,3l pre ženy. 

Viac užitočných informácií o víne a vinárstve samotnom nájdete TU.