Prehľad Burger štýlov. Ktorý z nich vás láka najviac?

Od klasických burgerov z domáceho grilu až po fancy gurmánske hamburgery za niekoľko stoviek.

Hamburger je hamburger, kým sa však nad ním naozaj nezamyslíme. Základom je pravdaže kvalitné hovädzie mäso a žemľa.  Čo z neho robí legendu?

Nasledujúci zoznam predstavuje najznámejšie burger štýly, ktoré existujú po celom svete.

Domáci burger z grilu

Kto by nechcel byť burger hrdina na vlastnom dvore? Napočudovanie je ale zo všetkých burger štýlov zvládnuť ten na domácom grile jedna z najťažších úloh. 

Grilovaný hamburger si vyžaduje vysokú teplotu, presnosť, načasovanie a veľa praxe. Preto, najlepší spôsob, ako si vychutnať grilovaný hamburger vo vašej záhrade, je použiť žeravé uhlíky.

Pub-Style Burger

Hamburgery a pivo k sebe jednoducho patria. Pub-style burger predstavuje nekomplikovaný,  jednoduchý burger, ktorý dokonale ladí s vašim nápojom a nemal by chýbať na stole pri posedení s priateľmi v pube.

Obyčajná žemľa, šťavnaté okorenené a výrazné hovädzie mäso, nakladaná uhorka, čerstvá cibuľa a k tomu kečup či BBQ omáčka, to je klasický reprezentant pubového hamburgeru.

Jucy Lucy

Pamätáte si na našu decembrovú Royal Lucy? Jucy Lucy je v podstate jej staršia sestra, ktorá pozostáva z bohatej porcie hovädzieho mäsa plneného syrom. Ten po rozkrojení mäsovej placky vytečie z mäsa a nepoteší len vaše oči ale aj chuťové poháriky. Prvé zmienky o Jucy Lucy sa objavili v americkom Minneapolise v roku 1953.

Bezkonkurenčná klasika

Pravdepodobne najviac významný burger štýl v histórii americkej gastronómie, vďaka ktorému je tento pokrm známy a obľúbený po celom svete. Šťavnaté hovädzie mäso, roztečený cheddar, nakladané uhorky, chrumkavý šalát, čerstvá paradajka, cibuľa, majonéza a kečup alebo BBQ omáčka. To všetko v čerstvej žemli so sezamom. 

Fancy gurmánsky hamburger

V roku 2000 kuchár Daniel Boulud navždy zmenil burger svet a vnímanie hamburgerov. V jeho reštaurácii DB Bistro Moderne Boulud odvážne predstavil cheeseburger s dokonale duseným rebrom a fois gras, podávaný s čiernou hľuzovkou. Odvtedy sme sa už mohli stretnúť s najrôznejšími nóbl hamburgermi za stovky až tisícky dolárov.

"Naložené" hamburgery

Hamburger to nie je len žemľa, mäso a syr ako kedysi. Dnes nájdete po celom svete burgery od výmyslov sveta. Aj také, ktoré pripomínajú skôr výškové budovy. Príkladom je napríklad reštaurácia Zombie burger.

Zombie Burger Facebook

Mini Burgery

Opakom sú miniburgery, ktoré neslúžia ako sliders, ale ide o zmenšený model klasického hamburgeru. Mini burger sa pre svoj milý vzhľad stal obľúbeným a zároveň štýlovým spôsobom stravovania. 

 

FastFood Burger

K rôznym štýlom hamburgerov pravdaže patria aj fastfood reťazce a ich hamburgery. McDonald's, Burger King, Wendys, IN-N-OUT Burger, ... a mnohí ďalší majú v burger histórii čestné miesto.

Mc Donald's

Mc Donald's