Jahňacie mäso

Jahňacie mäso má svoje miesto vo viacerých svetových kuchyniach a výnimkou nie je ani tá naša. Hoci posledné roky je mäso z jahniat skôr na okraji slovenského stola. Jeho konzumácia je však zdraviu prospešná a do nášho jedálnička by sme ho mali zaraďovať častejšie.

Jahňacie mäso je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, železa a tiež zinku. Navyše má nízky obsah tuku, vďaka čomu je zdrojom kvalitných bielkovín. Najvýživnejšie časti predstavujú stehno, pliecko a chrbát. 

Nejde však len o nutričnú hodnotu, ale aj dlhoročnú tradíciu, ktorá je spätá s chovom oviec na Slovensku. Ovce predstavovali významný  diel z celkového počtu zvierat chovaných na území Slovenska už v 11. storočí.

Zatiaľ čo sa valašské ovce chovali najmä pre vlnu a mlieko a teda výrobu syrov a tradičnej bryndze, ovce chované v nižších polohách boli zase chované najmä pre mäso a vlnu. Najvyššiu formu chovu oviec predstavoval salašnícky chov. 

Dnes konzumácia jahňacieho mäsa klesla, hoci naši predkovia konzumovali jahňacinu bežne. Podľa aktuálnych štatistík priemerný Slovák skonzumuje menej než pol kila jahňaciny ročne, pričom v zahraničí sa ročná spotreba pohybuje okolo piatich kilogramov.  

Najpopulárnejšie je toto mäso v Grécku, kde sa spotreba jahňacieho mäsa na jednu osobu pohybuje na úrovni desiatich kíl ročne.

Z byliniek sa k jahňaciemu mäsu najviac hodí čerstvý tymián či mäta. Ak premýšľate nad šalátom, zvoľte napríklad grécke tzatziki alebo ako prílohu môžete zvoliť chutné gratinované zemiaky.

Jahňacie mäso si môžete vychutnať tento mesiac aj u nás v BeAbout. V špeciálnej ponuke nájdete hamburger s jahňacím mäsom, syrom pecorino romano, mätovým relishom a mätovým ranchom, a tiež wrap s pečeným jahňacím lýtkom, syrom pecorino romano, ľadovým šalátom, čerstvou uhorkou a mätovým ranchom.