Benefity jahňacieho mäsa

Jahňacie mäso má svoje miesto vo viacerých svetových kuchyniach a výnimkou nie je ani tá naša. Jeho konzumácia je zdraviu prospešná a do nášho jedálnička by sme ho mali zaraďovať častejšie.

Jahňacie mäso je totiž bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, železa, zinku a tiež medi či selénu.  Jahňacina dokáže pokryť až 100 percent odporúčaného denného príjmu vitamínu B12. Navyše má nízky obsah tuku, vďaka čomu je zdrojom kvalitných bielkovín.

V priemernej porcii jahňacieho mäsa nájdete 45 percent odporúčanej dennej dávky zinku, ktorý má význam pre rast a hojenie, tiež 20 percent pri mužoch a 12 percent pri ženách odporúčanej dennej dávky železa, ktoré je v strave dôležité pre tvorbu červených krviniek. 

Najvýživnejšie časti jahňaciny predstavujú stehno, pliecko a chrbát. 

Tradícia

Nejde však len o nutričnú hodnotu, ale aj dlhoročnú tradíciu, ktorá je spätá s chovom oviec na Slovensku. Ovce predstavovali významný  diel z celkového počtu zvierat chovaných na území Slovenska už v 11. storočí.

Zatiaľ čo sa valašské ovce chovali najmä pre vlnu a mlieko a teda výrobu syrov a tradičnej bryndze, ovce chované v nižších polohách boli zase chované najmä pre mäso a vlnu. Najvyššiu formu chovu oviec predstavoval salašnícky chov. 

Dnes konzumácia jahňacieho mäsa klesla, hoci naši predkovia konzumovali jahňacinu bežne. Podľa aktuálnych štatistík priemerný Slovák skonzumuje menej než pol kila jahňaciny ročne, pričom v zahraničí sa ročná spotreba pohybuje okolo piatich kilogramov.  

Najpopulárnejšie je toto mäso v Grécku, kde sa spotreba jahňacieho mäsa na jednu osobu pohybuje na úrovni desiatich kíl ročne.

kombinovateľnosť

Z byliniek sa k jahňaciemu mäsu najviac hodí čerstvý tymián či mäta. Ak premýšľate nad šalátom, zvoľte napríklad grécke tzatziki alebo ako prílohu môžete zvoliť chutné gratinované zemiaky.

Jahňacie mäso si môžete vychutnať počas apríla aj u nás v BeAbout. V špeciálnej ponuke nájdete hamburger s jahňacím mäsom, bryndzou, oravskou slaninou, viedenskou cibuľou, čerstvou pažítkou a mätovým ranchom, a tiež sendvič s jahňacím mäsom, bryndzou, ľadovým šalátom, slaninou, viedenskou cibuľou a mätovým ranchom.

DSC_0122.jpg
DSC_0166.jpg