Praktický kokteilový slovník

Collins, Sour, Fizz,... Viete, čo sa skrýva za jednotlivými názvami kokteilov? 

Pozrite si praktický kokteilový slovník a zistite, ktorý z drinkov si najbližšie objednáte na bare.

Kokteilový slovník:

Collins: Perfektný osviežujúci kokteil na leto. Podávaný s veľkým množstvom ľadu, s cukrom, citrónom a sódou. Collins kokteily sú vyrábané z tvrdého alkoholu, najčastejšie je to vodka, gin, whisky, rum či tequila.

Pinterest: Half baked harvest

Pinterest: Half baked harvest

Sours: Kokteil, ktorý obsahuje tri základné ingrediencie – base spirit (liehovinu), citrusovú šťavu a cukor. Pripravuje sa v šejkri s ľadom, avšak zväčša je podávaný bez ľadu. Ide o tzv. simple sours. Existujú však tiež complex sours, kde sa veľakrát pridáva bielok a cukor môže byť nahradený rôznymi likérmi, sirupmi a pod.

Pinterets: Sugar and Charm. 

Pinterets: Sugar and Charm. 

Fizzes: Fizz je jednoducho povedané Sour kokteil doliaty sódou. Podáva sa bez ľadu a okrem sódy / perlivej vody, sa môže do kokteilu pridávať aj iný sýtený nápoj (napr. ginger ale, coca cola, ginger beer, ...).

Pinterest: Mydiaryofus

Pinterest: Mydiaryofus

Flips a Noggs: Podstatou flipu a rovnako tak aj noggu je použitie celého vajíčka. Flipy sú vo svojej podstate base spirit (liehoviny) s cukrom a vajíčkom. Samozrejme môžu byť doplnené nejakým likérom a pod. Noggs predstavujú väčšinou flipy obohatené o smotanu alebo mlieko. Pijú sa studené aj teplé.

Pinterest: jacquelyn | lark & linen

Pinterest: jacquelyn | lark & linen

Toddies: Drinky, ktoré obsahujú horúcu vodu, cukor a alkohol, najčastejšie s rum alebo koňak.

Pinterest: Cool mom picks

Pinterest: Cool mom picks

Juleps & Smashes: Základnou definíciou tejto kategórie kokteilov je použitie čerstvej mäty. Skladajú sa teda zo spiritu, cukru a mäty. Smashes môžeme označiť i ako “menšie julepy“ slúžiace na rýchlu konzumáciu, kým juleps sa popíjajú na drvenom ľade.

Pinterest: Creative Culinary, Barb Kiebel

Pinterest: Creative Culinary, Barb Kiebel

Punches: Punches sú jednou z vecí, ktoré rozšírili pitie koktejlov. Nejde o "punč" v slovenskom slova zmysle. Punches predstavujú kokteily, ktoré môžu byť pripravené ako teplé tak aj studené, s vodou, sódou, šampanským a pod. Použiť môžeme akýkoľvek alkohol. Spoločným znakom je, že na rozdiel od ostatných kategórií drinkov, ide o kokteil pripravený a podávaný v mise, pre viac ľudí. 

Pinterest: With food + Love

Pinterest: With food + Love

Spirit-forward: Do tejto kategórie radíme klasiky ako napríklad Martini či Manhattan. Primárnu chuťovú úlohu hrá základný spirit, ktorý je doplnený malým množstvom istého doplnku, väčšinou vermouthu alebo iného fortified wine, prípadne nejakého likéru či bitterov.

Pinterest: Cooks with Cocktails

Pinterest: Cooks with Cocktails

Champagne cocktails: (tiež bubbly cocktails) predstavujú kokteily, v ktorých je použité šampanské alebo iné šumivé víno. Či už ako základný spirit alebo len na doliatie.

Pinterest: Brit Morine.

Pinterest: Brit Morine.

O histórii kokteilov sa dozviete viac TU.