Burger za tisícky dolárov vás prekvapí

Burger milovníci a šťastlivci v jednom, ktorí sa zúčastnili Eat Pink eventu v známom The Dubai Mall (najväčší obchodný dom na svete podľa celkovej plochy) v Dubaji, určite neboli sklamaní kulinárskymi výtvormi.

Známy pre nadštandardné stravovanie a nočný život, Dubaj je teraz aj domovom rekordného burgeru. Konkrétne jedného z najdrahších na svete. 

Burger, ktorý pozostával z vyzretého čedaru, teľacej slaniny, šafránovej žemle, podávaný so siedmimi koreninami a omáčkou servírovanou pomimo spolu s hranolkami a milkshakeom, sa predal za neuveriteľných 10-tisíc dolárov.

Burger vytvoril ambasádor Pink eventu v tzv. „Pink Caravane“ Šejk Mohammed bin Abdullah Al Thani, no plácu za tento skvost nedostal. Hamburger bol totiž vydražený a peniaze putovali na charitu venujúcu sa rakovine prsníka.

Napriek tomu, že išlo o skutočne drahý kúsok, nakoľko sa v bežnom menu predávať nikdy nebude, najdrahším burgerom na svete je stále podľa Guinnessovej knihy rekordov tzv. Serendipity 3's Le Burger Extravagant, ktorý si môžete vychutnať za 295 dolárov v New Yorku.

Foto: Pink Caravan.