Hamburger Harry

Láska k hamburgerom mu priniesla rekord v Guinessovej knihe a vo vlastnom dome si otvoril múzeum burgerov. Kto je vlastne Hamburger Harry?

Vlastným menom Harry Sperl z Floridy sa stal známou osobou po tom, čo predstavil verejnosti svoju najväčšiu životnú lásku – lásku k hamburgerom – pričom nezostal iba pri ich konzumácii, ale v jeho zbierke nájdete desaťtisícky najrôznejších burger predmetov.

„Chutia vynikajúco, vyzerajú príťažlivo a myslím, že sú najväčším americkým symbolom, ktorý zaslúži našu úctu,“ hovorí Američan Harry, ktorého každý pozná už len ako „Hamburger Harryho“.

Medzi všetkými burger artefaktmi, ktoré sa nachádzajú v jeho zbierke, je snáď najznámejšia Hamburger motorka Harley-Davison.

Medzi všetkými burger artefaktmi, ktoré sa nachádzajú v jeho zbierke, je snáď najznámejšia Hamburger motorka Harley-Davison.

Hamburger Harry sa podelí o svoju lásku k burgerom s každým, dôkazom je aj jeho Burger múzeum, ktoré otvoril vo vlastnom dome. Ide síce len o jednu miestnosť, tá je ale plná desaťtisícok najrôznejších vecí s motívom hamburgeru. Od tričiek, hodiniek, magnetov, hračiek, kníh, vankúšov a pier až po vodnú posteľ, ako inak, v tvare burgera.

Burgery jednoducho berie Harry vážne no zároveň hovorí, že nejde o posadnutosť, ale o lásku k americkým veciam. Tak, ako si nevie niekto predstaviť Ameriku bez Mickey Mouse, tak si on nevie predstaviť Ameriku bez burgerov.

Jeho netradičná a najmä bohatá zbierka mu dokonca zabezpečila čestné miesto v Guinnessovej knihe svetových rekordov v kategórii najväčšia zbierka hamburgerových vecí.