Keď je burger a sendvič predlohou pre iné jedlá

Burgery a sendviče majú čestné miestoa silné postavenie v celom v gastropriemysle. Ich tvar je jedným z najčastejšie kopírovaných tvarov a predlohou aj pre iné jedlá. 

Svedčí o tom napríklad sushi burger či sushi sendvič (teda sushi vyrobené do tvaru hamburgeru či sendviču). Nie je sushi dostatočne obľúbené, alebo sú jednoducho burgery viac in?

Možno za tým netreba hľadať špeciálne dôvody a v tomto prípade sa len spojili obľúbené jedlá dokopy. Každopádne, burgersushi zaplavilo sociálne siete.

V podstate, v takomto sushi nájdete presne to isté čo v klasickom, no s tým rozdielom, že je vytvarované do podoby hamburgerov a sendvičov. Pravdaže, existujú aj netradičné sushi burgery, v ktorých nájdete napríklad slaw šalát.

Hoci burgersushi vzniklo údajne v Japonsku už v 80-tych rokoch, pre nedostatok sociálnych sietí sa táto idea ďalej ako za hranice Japonska nedostala. Dnes zažíva burgersushi, a tiež „fashion sandwich“, obrovský boom. Hlavne na Instagrame. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých z nich.