Nové drinky v BeAbout

Nie je jasné, kedy, kto a ako vytvoril originálny kokteil. Isté však je, že ľudia miešali nápoje po celé stáročia. A nové drinky sme teraz namiešali aj my v BeAbout.

 Dark N‘ Stormy

Námornícka klasika, ktorá kombinuje plnosť tmavého jamajského rumu a korenistosť zázvorového piva (nealkoholická zázvorová limonáda). Tie sú v našej verzii drinku doplnené trochou limetovej šťavy a angostura aromatickým bitterom, ktorý všetky chute ešte spája a zvýrazňuje.

Drink vznikol na Bermudách, kde je kvôli častým a silným búrkam veľké množstvo lodných vrakov. Odtiaľ pochádza i samotný názov. Námorníci prirovnávali farbu drinku k mrakom, ktoré prinášajú búrku.

Pink Mule

Osviežujúci drink, v ktorom korenisté zázvorové pivo dokonale dopĺňa sladkú chuť malín a nášho domáceho zázvorovo-ibištekového sirupu. Táto kombinácia je doplnená citrusovými šťavami a bitterom z exotických korenín (Burlesque Bitter).

Kombinácia zázvoru a ibišteku je veľmi obľúbená na Jamajke. Ibištek má kyslastú a sviežu chuť doplnenú o jemnú kvetinovú arómu.  V našom domácom sirupe je skombinovaný s pikantným zázvorom a zopár guľôčkami čierneho a ružového korenia.

Passion for Negroni

 Twist na klasické Negroni, ktorý oproti originálu ponúka aj jemnú sladkosť marakuje a čerešne na pozadí. Komplexnosti drinku pomáha horko-sladký likér Amaro Montenegro a pár kvapiek našej tinktúry z údeného čaju Lapsang Souchong, ktorý má silne dymovú chuť.

Napriek ovocným chutiam ide stále o silný a horký drink, ktorého ingrediencie sú ideálne pre letné osvieženie.  Podávame na ľadovej guli so zástrekom z pomarančovej kôry.

Jerry Bernardino

Naša kombinácia exotických chutí, ktoré spolu vytvárajú klasický koktejl z kategórie „TIKI“ (komplexný drink s poriadnou dávkou rumu a chuti tropického ovocia a korenín).

Letná chuť sladkého kiwi je doplnená ananásovou šťavou, a tiež trochou mandľového sirupu. Obe ingrediencie sú výborným partnerom rumu Sailor Jerry.

Toto spojenie sme ozvláštnili pridaním trochy fernetu Branca, talianskeho likéru, ktorý je zároveň horký, sladký aj korenistý a dodáva tým koktejlu hĺbku. Zloženie je na záver vyvážene a doplnené limetovou šťavou a čokoládovými aromatickými bittermi, ktoré všetky chute spájajú.

Walker’s Mojito

DSC_0946.jpg

Osviežujúci perlivý drink, ktorý je svojím zložením ideálny pre teplé letné dni.  Spája sa v ňom ostrosť a jemná zadymenosť škótskej whisky JW Red Label s jemnou kvetinovou chuťou kamiliek.

Túto na prvý pohľad zimnú kombináciu sme dochutili marhuľovým likérom a broskyňovým bitterom a osviežili citrónovou šťavou. To všetko je premiešané s lístkami mäty a doliate sódou.

Koktejl rovnako vhodný pre milovníkov whisky, ako aj pre tých, ktorí sa chcú s whisky zoznámiť. Poteší aj milovníkov mojita, ktorí chcú skúsiť niečo nové a odlišné.

Ruby Spritz

Ideálny koktejl na leto. Spojenie aperolu s jahodovým pyré je ťažké pokaziť, kdeže sa dokonale dopĺňajú. Sladká chuť jahôd je vyvážená citrónovou šťvou a Beefeater gin s tónmi citrusov pridáva tejto kombinácii trochu sily a komplexnosti. 

To všetko samozrejme doliate vychladeným proseccom pre skvelé letné osvieženie plné horkasto-sladkej chuti.

Lychee Spritz

Liči pyré a sirup z kvetov bazy čiernej je spojenie, ktoré určite zachutí nielen ženám. Sladká ovocno-kvetová chuť je ešte doplnená pár kvapkami vody z lupeňov ruží a vyvážená čerstvou citrónovou šťavou.

Táto kombinácia je shakeovaná s jemnou a neutrálnou vodkou Smirnoff a doliata vychladeným proseccom. Ovocie, kvety a bublinky.

Vybrané drinky môžete vidieť aj na našom novom videu: