Vo víne sa skrýva viac ako len pravda

Pitie vína v rozumnom množstve má pre naše zdravie rôzne benefity. Červené víno napríklad znižuje riziko infarktu či cukrovky.

V BeAbout sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavých vín, ktoré by ste, ak patríte k milovníkom červeného, nemali vynechať.

Napríklad víno Dunaj 2015 Chowaniec a Krajčírovič, ktoré vás osloví ovocnou chuťou s tónmi horkej čokolády. 

Alebo Frankovka Modrá z rovnakého vinárstva Chowaniec & Krajčírovič, kde v chuti objavíte ovocné tóny pripomínajúce čučoriedky a sušené slivky.

DSC_1086.jpg

Ak Vám niektoré z vín zachutí, nájdete ich TU

Benefity, ktoré prináša červené víno

Červené víno obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré zabraňujú predčasnému starnutiu organizmu. Viaceré štúdie hovoria o tom, že vo víne je skrytá mladosť.

Napríklad podľa vedcov z univerzity v Ulme obsahuje červené víno látku (antioxidant) zvanú resveratrol, ktorá je prevenciou voči kardiovaskulárnym chorobám, mozgovým príhodám, stareckej demencii a dokonca aj Alzheimerovi. Chemické zlúčeniny v červenom víne podľa vedcov tak udržiavajú naše srdce mladé.

Víno tiež rozpúšťa krvné zrazeniny, znižuje podiel „zlého“ cholesterolu v krvi a zvyšuje podiel toho „dobrého“. Zvyšuje tiež svalovú energiu a pevnosť kostí.

Ako každý liek, aj víno treba užívať s mierou. Odborníci ako primeranú dennú dávku kvalitného vína uvádzajú 0,4-0,5l pre mužov a 0,2-0,3l pre ženy. 

Dokonca už najslávnejší lekár staroveku, nazývaný tiež "otec medicíny", Hippokrates, ktorý bol zakladateľom racionálneho lekárstva, kedysi povedal: „Víno je vec obdivuhodne vyhovujúca človeku tak zdravému, ako aj chorému. Podávané však v správnej miere podľa stavby jednotlivca.“

Prečítajte ti tiež: Víno Barraco Zibibbo - Kus Sicílie vo fľaši