Obľúbená nielen pre chuť, ale aj pre svoje liečivé účinky

Viete prečo sú tekvice také obľúbené a aké benefity ich konzumácia prináša pre naše telo?

Jeseň je obdobím zberu úrody a hodovania. A keď už sme pri hodovaní, na našich tanieroch v tomto období okrem iného nechýba ani tekvica. Obľúbená zelenina však nie je len chutnou potravinou, ale aj liekom, zdraviu prospešnou surovinou a tiež efektnou halloweenskou ozdobou.

Čítajte tiež: Dožinky, vinobranie, burčiak a kačacina

Tekvice sú obľúbenou plodinou na celom svete, ktorá je podľa archeologických výskumov pestovaná už viac ako 5-tisíc rokov. Od staroveku aj v Európe. Číňania ich označujú ako zdroj dlhého života a šťastia, pre Indiánov z kmeňa Navaho je zase tekvica jedna z najposvätnejších rastlín, do ktorej je prevtelená Veľká Bohyňa.

V Amerike sú tekvice obľúbené najmä kvôli halloweenu, od roku 2005 drží krajina aj rekord o najväčšiu dopestovanú tekvicu na svete. Vážila neuveriteľných 666 kilogramov.

freddie-marriage-153161.jpg

Hoci v našich končinách tekviciam nepripisujeme magickú silu, mali by sme ju rozhodne konzumovať pre jej pozitívne účinky na naše zdravie.

Tekvice totiž disponujú  veľkým množstvom vitamínu A, čo pozitívne vplýva na náš zrak, nechýba im ani betakarotén, ktorý je prevenciou proti rakovine. Navyše, majú obrovskú nutričnú hodnotu a ženy rozhodne poteší, že tekvica tiež pomáha v boji proti vráskam.

orlova-maria-375371.jpg

Nízky obsah kalórií

 V súčasnosti je veľmi obľúbenou a modernou odrodou tekvica Hokkaido. Táto dyňa výraznej oranžovej farby a maslovej chuti pomáha prečisťovať náš organizmus. Obsahuje provitamín A – beta karotén a vitamín E, veľa draslíku aj vitamínu C, železo, vápnik či horčík.

Hokkaido zvyšuje funkciu obranyschopnosti, pôsobí dokonca ako prírodné antidepresívum. Predstavuje zdravú, plnohodnotnú potravinu, ktorá má nízky obsah kalórii.

Práve hokkaido môžete nájsť aj v našom októbrovom špeciáli. V BeAbout sme na tento mesiac pre vás pripravili hovädzí burger s pečeným hokkaidom, enciánom a slivkovo-slaninovým džemom. Podávame s domácou BBQ omáčkou.

DSC_0314.jpg