Prečo si dopriať avokádo

Avokádo je pomerne jedinečný druh ovocia. Väčšina ovocia totiž pozostáva predovšetkým zo sacharidov, avokádo má však vysoký obsah zdravých tukov. Viaceré štúdie tiež hovoria, že má pozitívne účinky na naše zdravie.

5 dôvodov, prečo si dopriať avokádo:

Bohaté na živiny

Avokádo je neuveriteľne bohatým zdrojom živín a ponúka takmer 20 vitamínov a minerálov. Z odporúčaných denných hodnôt (RDV), jedno avokádo zväčša obsahuje:

53% vitamínu K
41% folátu
33% vitamínu C
28% kyseliny pantoténovej
28% draslíka
26% vitamínu B6
21% vitamínu E
19% medi

Zdroj zdravých tukov

Hoci obsah tuku v avokáde je vysoký, obsahuje "dobré tuky" vrátane mononenasýtených tukov.

Tento typ tuku môže znížiť riziko mozgovej príhody alebo srdcového infarktu spolu s hladinami zlého cholesterolu v krvi.

48955964_10156230631824117_1874929357017841664_n.jpg

Užitočné pri regulovaní hladiny cukru v krvi

Udržiavanie hladiny cukru v krvi stabilné je dôležité pri znižovaní rizika vzniku cukrovky.

Po skonzumovaní polovice avokáda s obedom mali účastníci jedného prieskumu hladiny glukózy v krvi a inzulínu merané v určitých intervaloch. Aj keď pridanie avokáda k jedlu zvýšilo jeho obsah kalórií a uhľohydrátov, účastníci nepreukázali žiadne zvýšenie hladiny cukru v krvi v porovnaní s tými, ktorí jedli štandardný obed bez avokáda.

Bohatý zdroj vlákniny
V avokáde sa skrýva vysoký obsah vlákniny.  Až 7 percent hmotnosti, ktorá má výrazný vplyv na chudnutie a správne fungovanie metabolizmu.

Chutné a ľahko kombinovateľné

Avokádo je zdravé, chutné a vďaka svojej maslovej konzistencii je ľahko kombinovateľné s inými ingredienciami. Je cenné pre svoju vysokú nutričnú hodnotu a vďaka svojej výbornej chuti a konzistencii sa hodí takmer ku každému jedlu. 

Avokádo sme nakombinovali aj my v BeAbout do našich januárových špeciálov. Ešte dva dni môžete vyskúšať náš burger s cheddarom, domácou avokádovou salsou a slaninou v javorovom sirupe, alebo chrumkavé nachos avokádovou salsou a taktiež javorovou slaninou.