Food trendy na rok 2018

Gastronomický svet odhaľuje najvýznamnejšie trendy na rok 2018. Pozrite sa, ktoré suroviny sa podľa odhadov odborníkov stanú obľúbenými v novom roku.

Za posledný rok sme mali možnosť vidieť širokú škálu trendov z gastro sveta, ktoré odrážali meniace sa postoje k zdraviu, komunite a životnému prostrediu. 

V roku 2017 sme boli na sociálnych sieťach svedkami avokádového šialenstva, nezaostávali ani rôzne super a smoothie bowls, často vyhľadávanými jedlami boli tiež burgery a v neposlednom rade plant-based jedlá (jedlá na rastlinnej báze).

Čo bude kraľovať našim tanierom a sociálnym sieťam a tiež, načo budú zákazníci klásť dôraz podľa odborníkov v roku 2018?

Kvety

Jedlé kvety sú trendy už nejaký ten čas, ale v roku 2018 im predpovedajú plný rozkvet. Pridávanie celých kvetov a okvetných lístkov do jedál, nespĺňa na tanieri len estetickú funkciu, ale prináša aj botanické vône, jemnú sladkú chuť a čerstvé arómy. Ruža, ibištek či levanduľa, túto vôňu  nájdete aj v našom nápojovom lístku.

img_6859-900x600.jpg

 Super Powders

Prášky sú seriózni hráči. Sú ľahko začleniteľné, našli si svoju cestu do latté, smoothies, výživných tyčiniek, polievok či pečiva. Matcha, Spirulina, kurkuma,... ak ste ich fanúšikmi, máme pre vás dobrú správu -  v roku 2018 ich častejšie nájdete vo svojom jedle či nápoji.

Navyše, tieto ingrediencie kraľujú aj na sociálnych sieťach. Super powders sú obľúbené nie len pre chuť a pozitívne účinky pre naše telo (pravdaže  všetko s mierou!), ale na našich tanieroch spĺňajú  aj vizuálnu funkciu. 

Hríby

Huby boli často vo východných kultúrach uctievané kvôli viacerým zdravotným výhodám. Obsahujú živiny, ktoré ľudský organizmus potrebuje. V hubách nájdeme mnoho vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších výživných látok.

Pomáhajú pri diéte, dokonca aj pre bezlepkovej, sú prevenciou rakoviny a dodávajú nášmu telu potrebný vitamín D. Na našich tanieroch by sa v roku 2018 mali objavovať zaujímavé typy húb ako portobello, shiitake či hliva. A prezradíme vám, že ich nájdete aj u nás v BeAbout v špeciáloch...

Tacos

Táto hviezda jedál nie je obmedzená na tortillu alebo na pikantné recepty: Tacos sa objavujú už aj na raňajky a trendové reštaurácie rôzne po svete ponúkajú už aj dezertné variácie.

Klasické tacos sa doteraz nikam výrazne neposúvali, ale väčšia pozornosť venovaná samotným ingredienciám v ich vnútri ich posunie na nový level. Podľa odborníkov sa aj v našich končinách z tacos stane rovnako žiadaná vec, ako z burgerov.

Transaprentnosť

Trendy v stravovaní neurčujú len samotné suroviny, ale ľudí čoraz viac zaujíma, odkiaľ daná surovina pochádza. Spotrebitelia chcú poznať skutočný príbeh potravín a ako sa táto položka dostala od zdroja až po obchod – na tanier. Transparentnosť je dôležitá a zákazníci hľadajú aj ďalšie podrobnosti, ako je fairtrade, podmienky chovu zvierat a ďalšie.

Odborníci odhadujú, že tento záujem v novom roku výrazne porastie a taktiež predpokladajú, že nielen samotní výrobcovia, ale aj podniky a reštaurácie budú klásť na túto skutočnosť  oveľa väčší dôraz.

Stop plytvaniu

Od mäsa cez zeleninu až po najrôznejšie ovocie, pomaly ale isto sa stáva samozrejmosťou aj v reštauráciách, že sa využívajú všetky časti surovín – od koreňa až po najposlednejší list.

Recepty, ako sú nakladané melónové kôry, pesto zo zelenej repy alebo slaw z brokolicových stopiek prinesú spotrebiteľom nové vône a textúry do známych jedál. 

Tešíme sa na nový gastro rok!