Šálka domácej pohody

December sa nezadržateľne blíži a či už rána alebo večery, počasie je poznateľne chladnejšie. Čo tak si deň spríjemniť šálkou obľúbenej kávy na zimný spôsob? Okrem toho že naštartuje, dodá aj tú správnu zimnú, predsviatočnú atmosféru.  

Existuje veľa skvelých spôsobov, ako si urobiť príjemný predsviatočný čas. Od pečenia koláčov, cez balenie darčekov až po v neposlednom rade príjemné chvíle strávene so svojimi blízkymi. Čo tak si túto sviatočnú atmosféru či len jednoducho chladný zimný večer spríjemniť šálkou vašej obľúbenej kávy na iný spôsob? Prinášame vám niekoľko tipov, ako káve dodať zimný, sviatočný nádych.

Šťastná a veselá

Merry mocha, káva so sladkým drievkom, škoricové latte, jablkové latte a mnohé ďalšie. Kedy inokedy ako v tomto čase by sme mali mať chuť na kávu s vôňou škorice, muškátového oriešku či vianočného pečiva? Nápadov na zimnú /sviatočnú kávu je neúrekom. Možno vás osloví niektorá z nasledujúcich ponúk:

Pepermint latte

 2 x espresso alebo silná káva
1 šálka mlieka
niekoľko kvapiek výťažku z mäty piepornej
alebo 1 polievková lyžica creme de menthe
šľahačka
Cukrová palička
Čerstvá mäta alebo mini marshmallow na ozdobenie

K espressu prilejte výťažok z mäty priepornej, ďalej prilejte spenené mlieko (malo by byť teplé aby sa cukrová palička rozpúšťala), na vrch pridajte šľahačku, zapichnite cukrovú paličku a dozdobte mätou.

Vianočná káva

5 šálok horúcej filtrovanej kávy
1/4 šálka trstinového cukru
1 celá škorica
Zopár klinčekov
Badián
Štipka muškátového orieška
1 koliesko pomaranča
Šľahačka (voliteľné)
Mletá škorica
Pomarančová kôra prípadne koliesko sušeného pomaranču (voliteľné)

Pripravenú kávu vylejeme do hrnca, pridáme cukor, celú škoricu, klinčeky, badián, muškátový oriešok, pomaranč a chvíľku povaríme na nízkom ohni. Keď sa cukor rozpustí, nalejeme kávu do šálky, pridáme šľahačku, posypeme mletou škoricou a ozdobíme sušeným pomarančom.

Zimné jablko

Jablkový sirup
Karamelový sirup
1 espresso
Štipka škorice
2 dl mlieka
Šľahačka

Horúce mlieko zmiešame s lyžičkou jablkového sirupu. Pripravíme si espresso a nalejeme ho do pohára s horúcim mliekom. Pridáme šľahačku, karamelovú omáčku a škoricu.