Hot cocktails

Každý už niekedy určite ochutnal nejaký cocktail. Teda nápoj, ktorý spája alkohol s rôznymi dochucovadlami. No pravdepodobne iba málokto si pri tomto slove predstaví šálku niečoho horúceho. Pravdou však je, že dlhá história miešaných alkoholických nápojov začína práve horúcimi drinkami. 

S prichádzajúcou zimou a sviatkami sa neodmysliteľne spája sezóna vareného vína a punčov, ktoré nás počas studených večerov nie len opoja, ale predovšetkým zahrejú. Tieto nápoje majú v Európe silnú tradíciu a práve varené víno je možné považovať za starého otca horúcich cocktailov. Už v druhom storočí si Rimania vychutnávali víno varené vo veľkých nádobách s bylinami, citrusmi a cukrom, čo je veľmi podobné tomu, ako ho pripravujeme a podávame dnes.

Niektorým bylinkám a koreniu bol pripisovaný liečivý charakter, iné mali za úlohu iba zamaskovať nekvalitné víno, a povedzme si pravdu, dnes to tiež často nie je inak.

Zhodneme sa aj v tom, že tieto nápoje si ľudia už v tom čase vychutnávali najmä spolu a ich pitie bolo často spájané s rôznymi spoločenskými udalosťami či sviatkami.

Rozmach Rímskej ríše a obchodu priniesol nielen nové koreniny ako bola škorica, zázvor či muškátový oriešok, ale tiež rozšíril tradíciu vareného vína do takmer celej Európy.

Dôležité je tiež poznamenať, že dôvodov na pohárik čohosi alkoholického bolo v tom čase viac, keďže pitie vody žiaľ nebolo bezpečné.

Angličania ale prahli po niečom zaujímavejšom. Varené víno tu nebolo iba komunálnou zábavou chudobných - už v osemnástom storočí sa tu pripravovali rôzne horúce nápoje z viacerých druhov vína, vrátane portského či drahého burgundského vína, ale tiež z destilátov. Niekedy v tomto období sa rozšírili prvé punče, ale tiež nápoj, ktorému boli pripisované liečivé účinky a stal sa základom všetkých neskorších horúcich cocktialov – Hot Toddy.

Tento bojovník proti chrípke je jednoduchou kombináciou alkoholu s horúcou vodou, cukrom, prípadne citrusmi či bylinami. Jeho čaro (okrem toho opojného) spočíva v tom, že je jednoduchý na prípravu doma, no tak isto si nájde miesto v sofistikovaných cocktailových baroch, keďže stovky druhov whisky a tiež sladidiel prinášajú obrovské možnosti na experimentovanie.

Dnes sa pod názvom Hot Toddy rozumie väčšinou nápoj na báze whisky, no počas kolonizácie si svoje uplatnenie našiel aj rum – tak vznikol Grog, ktorý je dnes spojením rumu, horúcej vody či čierneho čaju s citrusmi či koreninami. Briti prišli tiež s používaním masla v horúcich nápojoch z rumu.

Áno, nech to znie akokoľvek podivne, práve maslo je neodmysliteľnou súčasťou nápoja Hot Buttered Rum, ktorý je v rôznych verziách veľmi obľúbený aj dnes.

Pripravuje sa najčastejšie z tmavých, aromatických rumov. Tuk, ktorý sa nachádza v masle dodáva týmto cocktailom hĺbku a prehlbuje chute, no samozrejme má vplyv aj na konzistenciu – pri pohľade na maslo, ktoré pomaly zakaluje tento aromatický nápoj sa nejednému z nás začnú zbiehať slinky.

Aj u nás v BeAbout milujeme zimnú sezónu a sviatky, preto ich berieme patrične vážne. Okrem studených sezónnych cocktailov, v ktorých sme použili typické jesenné suroviny a chute, sme si pre Vás pripravili aj miešané horúce nápoje.

S radosťou Vám pripravíme varené víno, ale tam sa možnosti ani zďaleka nekončia. Vyskúšajte našu verziu Írskej kávy, kde sme klasickú kombináciu írskej whisky, kávy a smotany obohatili o náš domáci sirup z tmavého piva Porter a ochutili lieskovým orieškom, alebo si doprajte aromatický Hot Buttered Rum, pripravený z jamajského rumu Myers. V ponuke máme aj nápoje vymyslené našimi barmanmi, preto sa nás neváhajte čokoľvek opýtať. Na zdravie!