Nahradí fastfood domácu stravu?

V nedávnej anglickej štúdii boli dnešní teenageri označení ako generácia rýchleho občerstvenia. Štúdia uvádza, že jeden zo šiestich mladých ľudí konzumuje fastfood najmenej dvakrát denne.

Podľa prieskumu BBC Good Food Nation dospelí ľudia konzumujú rýchle občerstvenie dvakrát týždenne v porovnaní s teenagermi (16-20r.), u ktorých hovoríme až o 14 alebo viac-násobnej konzumácii fast foodu behom jedného týždňa.

Táto forma jedla je populárna aj vo vekovej kategórii 21 až 34 rokov, kde 1 z 8 opýtaných konzumuje fastfood 2-krát denne.

Podľa dailymail UK je budúcnosť tradičných jedál ohrozená. Prieskum totiž ukázal, že mladí ľudia v top 5 jedál neuvádzajú nič, čo by odkazovalo na tradičné jedlá.  

V top päťke sa ocitli najčastejšie burgery, pizza, steaky a hranolky, cestoviny a curry

Prieskum vyvolal obavy o stravovacie návyky, nakoľko pri 5-tisíc opýtaných ani polovica ľudí nevedela, aký je odporúčaný denný príjem červeného mäsa.

Podľa iného prieskumu na Slovensku, ktorý bol realizovaný v minulom roku, by deväť z desiatich Slovákov chcelo zmeniť svoje stravovacie návyky k lepšiemu. Podľa odborníkov môže za stres, únavu či ďalšie iné nepríjemné pocity, na ktoré sa často sťažujeme, práve zlé zloženie stravy.

Hoci percento ľudí, ktorí rátajú kalórie a sledujú príjem tukov sa z roka na rok zvyšuje, ďalším aspektom jedálnička už pozornosť nevenujú.

Tak či onak, mali by sme mať na pamäti, že všetko treba konzumovať s mierou. Aj „fastfood“ vie byť dnes podávaný v zdravšej verzii, a tak isto aj u nás v BeAbout môžete nájsť napríklad Be Fit  burger v zložení hovädzie mäso, zelenina, cheddar, ryža a Tzatziky, alebo Be Fit Caprese burger, v ktorom nájdete kurací steak, mozarellu, paradajky, pesto, namiesto majonézy tzatziky a  namiesto žemle ryžu. Rovnako tak si môžete objednať aj kurací steak na grilovanej zelenine.