Čo je foodstyling a  prečo je taký dôležitý?

Hovorí sa, "nikdy nemáte druhú šancu urobiť prvý dojem," a to platí aj pri jedle, ktoré vám naservírujú v reštaurácii. Vedieť, ako uložiť pokrm na tanier čo najatraktívnejším spôsobom, je kľúčom k tomu, že sa do neho zamilujete ešte skôr, než ho vyskúšate. A v tom spočíva správny foodstyling.

Foodstyling sa stáva čoraz častejším úkazom na populárnych foodblogoch a Instagram účtoch, kde tí najšikovnejší majú milióny sledovateľov a čitateľov. Foodstyling je však kľúčovým nástrojom aj pre samotné reštaurácie. Hostia sa radšej vrátia tam, kde ich jedlo bolo nielen chuťovým, ale aj vizuálnym zážitkom.

Čo je foodstyling?

Foodstyling je umenie aranžovania surovín atraktívnym spôsobom na tanier. Využíva sa ako na fotografické účely – fotografie na webe, v menu, reklamách, ..., tak aj v reštauráciách. 

Kto je foodstylista?

Zväčša sú foodstylistami samotní šéfkuchári alebo profesionálni fotografi, ktorí presne vedia, ako urobiť jedlo vyzerajúce chutnejšie ako kedykoľvek predtým. Stylisti používajú množstvo nástrojov na to, aby pokrmy vyzerali absolútne perfektne.

Dnes musia byť navyše na vrchole svojej hry kvôli nárastu foodblogov a popularite food účtov na Instagrame. Aby takáto fotografia alebo samotná reštaurácia, ktorá dbá na foostyling, vynikla v preplnenom priemysle, musia skutočne zostať na vrchole najnovších trendov.

Spôsob, akým je jedlo odprezentované hosťom, je kľúčovým pre každú reštauráciu. Bez ohľadu na to, či sa jedná o foodstyling na fotografiách v menu, na sociálnych sieťach alebo v každodennom servírovaní jedál, tento nástroj má za následok, že sa do svojho jedla zamilujeme na prvý pohľad. Ešte skôr, ako ho ochutnáme...

Prečítajte si tiež:  Ako balenie jedla ovplyvňuje jeho chuť