Burger kedykoľvek!

Rúž, rande, zachovanie si zásad pri stolovaní, kultúra danej krajiny - aj to sú niektoré z dôvodov, prečo si ženy nedoprajú burger vždy, keď naň majú chuť. V Japonsku majú riešenie.

Dámy, chcete ísť do mesta na obrovský dvojitý cheeseburger a zachovať si pritom svoju dôstojnosť? Japonský burgerový reťazec má riešenie.

Krajina vychádzajúceho Slnka je známa svojou odlišnou mentalitou. Zrejme vás teda neprekvapí, že práve odtiaľ pochádza aj novinka, vďaka ktorej môžu japonské ženy jesť napríklad burger bez pohoršenia okolia. „Oslobodzujúci“ obal im totiž umožňuje dopriať si ho kedykoľvek dostanú chuť. Znie to možno zvláštne, ale pre ženy v Japonsku rozhodne nie je rúž dôvodom, prečo si neobjednajú hamburger v reštaurácii.

Malé, úzke pery alebo aj „ochobo“, sú v krajine považované za atraktívne, čo neplatí v opačnom prípade. Zároveň je považované za neslušné jesť a nezakrývať si pri tom ústa. Tieto dve obmedzenia s konzumáciou burgeru nejdú dokopy.  Novinka však problém jednoducho a efektívne vyriešila. Tzv. „Liberation wrapper“ im zakrýva ústa a ženy môžu pokojne jesť.  A nielen to...

Celé to má na svedomí japonská burgráreň Freshness Burger, ktorá sa k zachovaniu  „Ochobo“ - presvedčenia, že malé ústa sú vrcholom krásy – postavila celkom nekonvenčne.

Freshness Burger si predčasom uvedomil, že majú problém: Kvôli kultúrnym presvedčeniam ženy verejne nemôžu jesť ich veľké klasické hamburgery. "Ochobo", ruka v ruke s  faktom, že je slušné zakrývať si ústa počas jedenia, skrížilo cestu ženám, ktoré majú chuť na obrovský hamburger.

Takže burgráreň prišla s plánom vytvoriť špeciálny obal, ktorý nielen že zakrýva tvár, ale navyše má na prednej strane vytlačené ústa "ochobo". Reťazec tak odstránil hneď dve prekážky naraz.

Navyše, tento krok sa im skutočne vyplatil. Predajnosť klasického burgeru ženám totiž za jeden mesiac vzrástla o 213 percent.

Pozrite si viac vo videu: