Byliny a bylinky, v nápojoch aj v jedlách

Bylinky sú tisíce rokov využívané nielen pre ich liečivé účinky, ale aj na dochucovanie jedál a nápojov. Niet sa čomu čudovať. Okrem výbornej chuti a lákavému vzhľadu obsahujú bylinky veľa vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov.

Byliny pomáhajú pri trávení, majú ukľudňujúce, dezinfekčné a dokonca protizápalové účinky. Častokrát nenápadné rastliny tak pestujeme pre ich lekársku, kulinársku aj spirituálnu hodnotu.

Medzi najobľúbenejšie, najvyužívanejšie a zároveň i najznámejšie bylinky v našich končinách rozhodne patria mäta, tymián, rozmarín a dnes čoraz viac aj koriander. Nájdete ich aj v našom menu, či už v jedlách alebo nápojoch. Aké benefity majú pre naše telo?

Mäta

Mäta patrí u nás k najpoužívanejším rastlinám. Obsahuje silicu, mentol a ďalších viac ako 40 látok, ktoré majú blahodarné účinky na naše telo.

Je bohatá na vitamíny A a C, thiamín, kyselinu listovú, horčík, meď, draslík, železo, vápnik či zinok. Používa sa pri žalúdočných problémoch, pri chrípke či nachladnutí, posilňuje našu imunitu i nervovú sústavu. Navyše podporuje funkciu pečene a vďaka mentolu, ktorý mäta obsahuje, má upokojujúce a antiseptické účinky.

Mätu si u nás môžete vychutnať v limonádach, čerstvom čaji, či napríklad aj v našom aktuálnom špeciálnom burgeri v Ranch omáčke.

Tymián

Tymián je bylinka podobná obľúbenej materinej dúške, v súčasnosti čoraz viac využívaná ako korenie v kuchyni. Vďaka svojmu zloženiu bohatému na vlákninu, silicu, železo, vápnik, zinok, kyselinu listovú a vitamíny A,B a C  účinne pôsobí proti depresii, pri nadúvaní, na zlepšenie nálady či pri kašli a infekčných chorobách.

Nenápadná bylina taktiež pôsobí ako mierne afrodiziakum a zvyšuje našu imunitu.

Rozmarín

 Rozmarín doslova dáva rozmar nášmu telu – pohladí dušu i telo. U nás ho nájdete napríklad v našich koktejloch alebo v mäse, no nehodí sa len ako doplnok do pohára či chuťové osvieženie.

Okrem toho, že ide o bylinku bohatú na železo, horčík, vápnik, zinok, sodík, vitamíny A, B, C, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú, rozmarín lekársky si do konca môžete dopriať aj v liečivom kúpeli.

Podporuje imunitný systém, má antiseptické účinky, chráni bunky pred radikálmi, teda funguje ako prevencia vzniku rakoviny a zabezpečuje pevné cievy. Rozmarín by si tiež mali dopriať ľudia s nízkym krvným tlakom.

Koriander

Koriander podobne ako rozmarín predstavuje liečivú bylinu s celým radom výhod a taktiež spôsobov využitia.

Obsahuje totiž až 11 zložiek silíc, ako je napríklad pinén alebo lianol, ktoré ničia choroboplodné zárodky, povzbudzujú činnosť žalúdka a tiež uľahčujú odkašliavanie. Okrem toho je koriander známy aj svojimi liečivými účinkami na pleť, očné spojivky a úpravu zvýšeného cholesterolu v cievnom systéme.

Koriander môžete nájsť častokrát aj v našom obedovom menu.