Všetko, čo ste doteraz o zmrzline nevedeli

Zmrzlina nie je len tak hocijaký dezert. Má svoju históriu, nekonečné množstvo variácii a milióny fanúšikov po celom svete.

O zmrzline sa už toho popísalo toľko, že sa nám ťažko vyberalo len zopár faktov. Snažili sme sa preto vyberať tie najzaujímavejšie.

Trochu histórie

Prvú zmrzlinu jedli starí Egypťania. Nechávali si dovážať sneh z Olympu a dochucovali ho medom alebo vínom. Hoci si dnes môžeme vypýtať kelímok s lyžičkou, zmrzlinu vnímame stále ako dezert, ktorý sa líže.

Viete si však predstaviť takéto správanie na verejnosti v minulosti? Jednoznačne nič také nebolo prijateľné. Medzi prvých odvážlivcov patrili Francúzi, ktorí v 17.storočí vytiahli túto pochúťku od stolov do ulíc.

Keď nastúpila technika

Ako sa zmrzlina stávala čoraz slávnejšou, ľudia začali rozmýšlať, ako jej vyrobiť čo najviac v krátkom čase. Prvý ručný výrobník zmrzliny bol vytvorený v polovici 19.storočia. Neskôr vznikla prvá továreň. Postavili ju ako inak talianski prisťahovalci v Londýne.

V čase keď sa zmrzlina presunula z domácnosti do ulíc, podávala sa v miskách obdobných dnešným kelímkom. Kornútok vznikol v Amerike po tom, čo sa istému zmrzlinárovi minuli misky na zmrzlinu. Neďaleký cukrár mu ponúkol svoje tortové oblátky, ktoré zroloval a geniálny nápad bol na svete.

Zmrzlinové naj

Koľko zmrzliny zjete ročne vy? Najviac na svete jej zjedia Američania. Ročne na jedného pripadá až 22 litrov. V Európe, kde je zmrzlina najviac spájaná s letom a teplom, prekvapivo vyhrávajú Švédi a Dáni.

Čo sa týka príchutí, tie najšialenejšie nájdete v Japonsku. Môžete si tak dať zmrzlinu s príchuťou zeleniny, rýb, chobotníc a dokonca aj konského mäsa.

No a čerstvú novinku, zmrzlinu pre psov, nájdete už aj v Bratislave.

Šmolková, svietiaca aj zmrzlina vo výslužbe

Mnohí z nás si v detstve neobjednali inú, ako práve šmolkovú. Vtedy sa ešte farbila umelou modrou. Po menšom výskume však odborníci usúdili, že takéto umelé farbivo je nebezpečné a odvtedy ju zafarbujú výťažkom z japonskej riasy spiruliny.

Ak ste ešte neobjavili svoju prácu snov, skúste to ako ochutnávač zmrzliny. John Harrison je tester chuti zmrzliny pre istú americkú firmu.  Svoj jazyk má oficiálne poistený na 1 milión dolárov. Viete si teda predstaviť, aký musí mať plat.

A čo tak zmrzlina, ktorá svieti? Svietenie funguje na princípe proteínov z medúzy a reakcie so slinami. Kopček zmrzliny však stojí okolo 220 dolárov. Fotky tejto vychytávky, tak zrejme nebudú zdobiť instagram obyčajného ľudu.

Na záver ešte jedna rarita. V americkom štáte Vermont existuje cintorín vyhradený pre druhy zmrzlín vo výslužbe. Patrí firme Ben & Jerry's a momentálne tam je okolo 35 príchutí zmrzliny.