Aj ovocie patrí na gril

Minule sme písali o chybách pri grilovaní, tentkrát sme si pripravili zopár tipov, ako oživiť Vašu grilovačku. Na gril totiž nepatrí len mäso. Veľmi chutné je tiež ovocie, či už správne skombinované s inou surovinou, alebo len tak samotné.

Na grilovanie sa hodí ovocie s pevnou dužinou, napr. broskyne, mango, ananás, banán, jablko, hruška, slivky. Podávať ho môžete ako prílohu k mäsu, no taktiež samostatne ako predjedlo, či dezert so zmrzlinou.

Samotné grilovanie nie je nič komplikované. Ovocie stačí krátko opiecť z jednej aj druhej strany.

Broskyne

Rozpoliť a grilovať max. 5 minút, kým jemne nezhnednú. Samotné broskyne si môžete vylepšiť medom, škoricou alebo bielym jogurtom. Taktiež ich môžete nakrájať a pridať napríklad do rukolového šalátu.

Ananás

Ananás je kyslejší ako ostatné spomínané ovocie. Karamelizovaním šťavy však zosladne. Nakrájajte ananás na kolieska alebo plátky a grilujte po dobu asi 3 minúty.  Ak chystáte večernú grilovačku, skúste ho dochutiť malým množstvom rumu.

Melón

Čoho sa určite pri melóne nemusíte báť je to, že by na grile uschol. Šťavnatý melón podobne ako ananás skaramelizuje a šťava sa udrží vnútri. Samozrejme, netreba ho na grile nechať príliš dlho. Náš tip je kombinácia červeného so žltým.

Samotný žltý sa taktiež výborne kombinuje s javorovým sirupom a orechami ako dezert. Ak by ste ho chceli pridať do šalátu, určite nezabudnite na fetu.

Mango

Kombinácii manga, prosciutta a syru odolá málokto. Syr si nakrájajte na kocky, obaľte ich do prosciutta a takto obalené nastriedačku s mangom napichajte na špízy. Na grile im stačí zopár minút z oboch strán a chutné predjedlo je na svete.

Ak chcete skúsiť grilovať len samotné mango, vyskúšajte ho s chilli alebo malinovým sirupom.

Banány

Výhodou banánov je, že ich môžete grilovať rovno v šupke. Stačí banán rozpoliť pozdĺžne na polovicu. Grilujte z oboch strán. Podávať ho môžete ako dezert s kopčekom mascarpone.

Jablko, Hrušky

Ak nemáte chuť na exotiku, na grile sú skvelé aj naše jablká a hrušky. Kombinácia so škoricou a vanilkovou zmrzlinou asi nikdy neomrzí.