Tekvica hokkaido a jej liečivé účinky

VIETE PREČO SÚ TEKVICE TAKÉ OBĽÚBENÉ A AKÉ BENEFITY ICH KONZUMÁCIA PRINÁŠA PRE NAŠE TELO?

Tekvice sú obľúbenou plodinou na celom svete, ktorá je podľa archeologických výskumov pestovaná už viac ako 5-tisíc rokov. Od staroveku aj v Európe. Číňania ich označujú za zdroj dlhého života a šťastia, pre Indiánov z kmeňa Navaho je zase tekvica jedna z najposvätnejších rastlín, do ktorej je prevtelená Veľká Bohyňa.

V súčasnosti je veľmi obľúbenou a modernou odrodou tekvica Hokkaido. Pochádza z „krajiny vychádzajúceho Slnka“ - konkrétne z japonského ostrova Hokkaido.

Táto dyňa výraznej oranžovej farby a maslovej chuti pomáha prečisťovať náš organizmus. Obsahuje provitamín A – beta karotén, vďaka ktorému má svoju oranžovú farbu, vitamín E, veľa draslíku aj vitamínu C, železo, vápnik či horčík. Hokkaido je teda nielen chutná, ale aj zdravá. Orientálna medicína hovorí, že táto sýto oranžová tekvica je liečivá hlavne pre oblasť sleziny, slinivky brušnej a žalúdka. 

Hokkaido zvyšuje funkciu obranyschopnosti, pôsobí dokonca ako prírodné antidepresívum. Predstavuje zdravú, plnohodnotnú potravinu, ktorá má nízky obsah kalórii.

Práve hokkaido môžete nájsť aj v našom októbrovom špeciáli. V BeAbout sme na tento mesiac pre vás pripravili hovädzí burger s pečeným hokkaidom, cheddarom a cibuľovým džemom. Podávame s domácou BBQ omáčkou.